Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wycieraczki przednie: dziwna i nieregularna


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Scenic II phI, 2004, 1.9 dCi.

Od jakiegoś czasu mam problemy z pracą przednich wycieraczek, np.:

- przy włączonej pracy okresowej, wycieraczki potrafią samoczynnie zmienić prędkość i interwał - machną co 5 sekund, po 5 machnięciach zaczną machać co 1 sekundę by po chwili zacząć machać z pełną prędkością a potem "usną" sobie na kilka minut.

- przy pracy ciągłej na 1 biegu np. robią sobie przerwy..

Nie dzieje się to zawsze, ale nadzwyczaj często. Wydaje mi się, że nie napotykają żadnych oporów bo nie słychać żadnych stuków, buczenia przeciążonego silnika, a na pełnej prędkości działają płynnie.

Czy tylko warsztat/clip pomoże?

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zasadach Scenica II się nie znam, u mnie w RX4 zaobserwowałem, że kiedy załączę najdłuższą przerwę, to czasami one same sobie przyśpieszają - zmniejszają tą przerwę w zależności czy szyba jest wilgotna czy sucha (od zewnątrz). Rozumuję, że muszą być jakieś czujniki, które odczytują opór przy wycieraniu i być może komputer to reguluje dodatkowo. Czekaj jednak na opinie właścicieli aut Twojego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumuję, że muszą być jakieś czujniki, które odczytują opór przy wycieraniu i być może komputer to reguluje dodatkowo.

Też tak mi się wydawało, ale zdarzyło mi się, że po takim przyspieszeniu wycieraczki stanęły na prawie minutę (w poz. spoczynkowej) przy zupełnie mokrej szybie - nic nie widziałem.

Wyłączanie i włączanie wycieraczek nic nie dało - nawet nie drgnęły. A potem same z siebie znów ruszyły (przy włączonym na 1 bieg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Scenicach lub Megankach I Ph I/II nie ma czujnika deszczu, w II-kach już jest. Chyba nawet w standardzie. To ze wycieraczki stają w dziwnej pozycji lub nie chcą się wyłączyć spowodowane jest uszkodzeniem krańcówki znajdującej się na ślimaku/przekładni wycieraczek. Trzeba ją rozebrać, wyczyścić, nasmarować świeżym smarem i powinny działać .

Dodatkowo wszystkie Meganki i Sceniki mają zabezpieczenie termiczne, zabezpieczające silnik przed spaleniem. Jeżeli w układzie mechanicznym wycieraczek są jakieś opory powodują one wzrost temperatury, co powoduje wyłączenie silnika na czas potrzebny do jego ostygnięcia.

W przypadku MII/SII dodatkowo dochodzi czujnik deszczu, który lubi ześwirować, albo nie działa w ogóle albo jest nadgorliwy i wyciera suchą szybę. Kolego trabant, proponował bym wyjcie mechanizmu wycieraczek i sprawdzenie czy gdzieś się nie zacierają. Usterki elektryczne wycieraczek można stwierdzić jedynie za pomocą CLIP-a .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego trabant, proponował bym wyjcie mechanizmu wycieraczek i sprawdzenie czy gdzieś się nie zacierają. Usterki elektryczne wycieraczek można stwierdzić jedynie za pomocą CLIP-a .

Ok, dzięki.

To najpierw sprawdzę na clipie, żebym nie musiał babrać się na mrozie z wycieraczkami (garażu brak). Poczytałem też o żelu do czujniku deszczu więc sprawdzę także i to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy mam takie pytanie odnośnie wycieraczek mam meganke 1 z 96 r i mam taki przypadek ze wwycieraczki działaja prawidłowo tylko ze wyłaczają sie za pużno i staja na puł szyby nawej jak je opuszcze to po wlączeniu zapłonu one wskakują na pół szyby niewiem co jest przyczyna da sie to naprawić ?? pomocy tak sie nieda jeżdzić !!! pozdrawiam :cry:

 

:-)

Po pierwsze Twój post podpada pod multipost, nie piszemy gdzie popadnie tego samego w podobnych tematach. Za to można zarobić pasek.

Po drugie, zgodnie z Regulaminem Forum piszemy stosując pl-literki, ortografię i gramatykę!

Jasno wyrażając swoje myśli, tak aby było to zrozumiałe dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!