Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne klekotanie oraz dymek z silnika - pos


moras

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu wczorajszym "coś" się stało w moim Scenicu. Akurat wracałem z warsztatu, w którym wymieniali mi sworzeń wahacza kiedy po przejechaniu ok 3-4km coś zaczęło klekotać. Nie wiążę tego faktu z wizytą u mechaniku bo przecież przy takiej wymianie nic w silniku nie grzebali.

Początkowo na to klekotanie nie zwracałem uwagi bo jechałem równolegle ze starym Kamazem i myślałem, że to jego słyszę. Do tego w środku było czuć lekki zapach dymu (podobny kojarzę jak kiedyś w piecu się rozpalało i nieraz dym poszedł do trochę do mieszkania), ale tego też od razu nie przypisałem do swojego samochodu bo jechałem w kolumnie a samochód przede mną nieźle kopcił.

To klekotanie najbardziej było słychać jak stałem. Z racji tego że byłem blisko domu przejechałem te 2 km i na parkingu przy włączonym silniku otworzyłem maskę i wtedy zauważyłem że po lewej stronie z przodu coś stuka i leci lekki dymek. Wstyd się przyznać ale z zakresu mechaniki jestem zupełnym laikiem i nie mam pojęcia co to może być. Podejrzewam turbinę, ale jak czytałem relacje różnych osób i najczęściej jak kończyła się turbina to było to spektakularne a u mnie auto w miarę normalnie jechało, nie zauważyłem też spadku mocy, ale jadąc w korku trudno to jednoznacznie ocenić. Z tego co czytałem to najlepiej było się zatrzymać i odstawić samochód do warsztatu, ale teraz już za późno bo stoi pod domem i nie wiem co robić, czy faktycznie odholowywać go do mechanika czy może jechać tam samem na kołach. Jeżeli mechanik to czy specjalistyczny serwis zajmujący się turbosprężarkami czy może ktoś ma pomysł co jeszcze może dawać takie objawy?

Zapytam się też czy może ktoś zna jakiś dobry i tani zakład w Warszawie, bo to tutaj auto utknęło, pewnie poza cena była by bardziej przystępna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moras, a możesz wstawić zdjęcie silnika i zaznaczyć skąd leciał dym? Turbina jest za silnikiem, więc to raczej nie to. Podejrzewam coś przy pasku akcesoriów, to akurat lewa strona silnika, pasek nie jest wystrzępiony?

W którym miejscu Warszawy stoi auto, jeszcze chwile jestem w stolicy, jak niedaleko to możemy się spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zauważyłem odpowiedź :-? Auto stoi w Śródmieściu/Woli. Około 20 będę w domu to zejdę na dół z aparatem i zrobię zdjęcie silnika i zaznaczę miejsce skąd leciał dymek i skąd było słychać hałas.

 

[ Dodano: 2010-12-19, 20:07 ]

Fotki zamieszczam poniżej, najpierw ogólne potem zbliżenie. Może jeszcze dodam, że jak dojechałem to silnik wygasiłem a potem udało mi się go bez problemu odpalić.

Co do paska to na który zwracać uwagę, jutro mogę to ocenić bo dziś już trochę ciemno.

 

silnikx.jpg

 

silnikzblizenie.jpg

post-28046-1292775247_thumb.jpg

post-1-1292775247_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 17:15 byłem już w drodze do Płocka :-)

Na spokojnie obejrzyj pasek i rolki, tylko przy wyłączonym silniku :-) Sprawdź czy jest dobry naciąg paska, czy na rolce nie jest wyczuwalny luz.

Po uruchomieniu obserwuj zachowanie paska i czy po włączeniu klimy przestaje stukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się sprawdzić co się dzieje. Na początku Szacunek za zdiagnozowanie problemu już po samym opisie i zdjęciach. Okazało się, że jest uszkodzone "koło" pod alternatorem. Kręci się z dużym oporem, a po włączeniu klimy jest trochę lepiej, jednak nie jest to stan normalny. Z tego co się dowiadywałem to chyba jest to część od sprężarki klimatyzacji. chciałbym się w tym upewnić oraz poradzić się czy samochodem można samemu jechać do warsztatu czy jednak lepiej skorzystać z assistance i odholować samochód.

Może ma ktoś też jakiś warsztat który mógłby polecić - auto chciałbym wstawić już jutro rano, bo na święta chciałbym nim wyjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to, już wczoraj czytałem ten wczoraj.

Za godzinę pod blok zamówiona lawetka i i samochód zawozimy do serwisu na Połczyńskiej, gdzie ocenią czy sprężarkę można zregenerować czy jest zatarta na tyle że trzeba nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!