Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wybór scenic'a ze śląska do 7,5tys;)


pckiller

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zamierzam kupić scenica pod instalacje LPG do 7.5 tys, ok 98-99rok

znalazłem

http://otomoto.pl/renault-scenic-servisowa...-C14157450.html

http://otomoto.pl/renault-scenic-super-stan-C14708646.html

 

ten drugi dodatkowa do opłat i podobno 16v, mam pytanie czy do niego da się założyć lpg II gen.

 

prosze o pomoc w wyborze

pzdr

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają inne cewki zapłonowe

Cały silnik wygląda inaczej. Kolektor dolotowy jest z przodu silnika, wydechowy z tyłu, cewki są na każdej świecy. Po otwarciu maski od razu widać jaki to silnik.

Oczywiście można się pomylić, bo silniki 1,4/16V K4J i 1,6/16V K4M wyglądają identycznie.

1372752131_7

Po za tym do budy PhI silniki 16V były montowe tylko w roczniku 99', a dokładniej od stycznia gdzieś do lipca, sierpnia. Potem już była wersja PhII czyli buda po liftingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniej miałem lagune 1.8 8v z lpg 90Km i sobie nieźle radziła,

w sumie nie potrzebuje auta wyścigowego

tylko na dojazdy do pracy dziennie 90km(dlatego chcę załozyć lpg)

 

Wyścigówka to nigdy nie będzie :-) w końcu to samochód rodzinny :-)

 

A co do dojazdów - to ja dziennie robie do roboty 100 km (tyle że w 2 strony) ;-)

Tylko LPG :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten czerwony, ma raczej więcej przejechane, a co do zdjęć: halogeny przednie wypalone ale była w nich woda, zrudziały / komora silnika jak i sam silnik jakby z fabryki dopiero wyjechał. Nie patrz na pieczątki książki serwisowej, można je sobie wbić po 50zł na granicy. Jak będziesz miał numer VIN, zadzwoń do serwisu w Grudziądzu lub Bydgoszczy, powiedzą Ci kiedy faktycznie miał ostatni przegląd i przy jakim stanie licznika.

Ten drugi - niebieski: wizualnie ładniejszy, jakby po renowacji lakieru, więcej najechane i realnie, bogatsza wersja - elektryczne szyby i lusterka, szyberki. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że im więcej elektroniki i im starszy pojazd, to prędzej coś zacznie szwankować. Młodszy, tańszy, tu silnik wygląda życiowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chyba DCi sobie odpuszcze ( ze wsględu na ich renome)

a miałeś kiedyś z takowym do czynienia. Ja zrobiłem już 230 tyś i złego słowa nie powiem więc powinieneś rozważyć taką jednostkę. Kultura pracy od dti o wiele lepsza i moc również dostępna bardziej ciągle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

 

Ja miałem w lali II 2.2 dCi, zaczynając od regeneracji koło dwumasowego, wtrysków (najpierw jeden później pozostałe trzy) odechciało mi się dCi, lala którą miałem była serwisowana do samego końca przez poprzedniego właściciela także nie ma tu mowy o zaniedbaniu. Taka była moja przygoda z dCi... a to że zrobiłeś 230 tyś na jednej dwumasie i na wtryskach bez regeneracji lub wymiany... bajka :)

 

proszę przypomnieć sobie zasady cytowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wystarczy lać dobre paliwo

Jak do każdego diesla nowej generacji.

Poprzednio miałem mondeo 1,8 td i tamten przepalał dosłownie wszystko ale silnik klekotaniem przypominał traktor.

Dci to silniki bardzo zaawansowane a na dowód ich niezawodności niech będzie fakt, że są montowane do nissanów które słyną z dobrych notowań w rankingach niezawodności.

Powinieneś rozważyć wszystkie opcje choć biorąc pod uwagę pieniądze jakieś chcesz wydać to raczej zadbanego dci nie trafisz bo zaczynały się dopiero od 2000 roku w wersjach IphII ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!