Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Duża przestrzeń miedzy kołem a nadkolem


Rekomendowane odpowiedzi

po 1sze: to na ori springach czesto jest duza japa, bo producenci podaja ze pasuja do wszystkich modeli. Tylko ze np scenic jest cieższy od sedana a sedan od coupe. Stąd cięzko dobrać ori sprężyny.

 

po 2gie: jak miało nie być twardo, jak sie amorki skonczyły. Obejrzyj dokładnie te stare springi i powiedz co to jest, ewentualnie spisz nr. Będzie wiadomo jaki był stan wyjściowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie problem bo nie mam tych starych amorków (poszły na złom) sprężyny były czerwone ale jak zostało wszystko wyciągnięte z samochodu i postawiło się te wyciągnięte obok tych nowych to wysokość miały tą samą:/ dopiero jak się samochód postawiło na ziemi to widać było różnice. Jedynie pozostaje mi tylko kupienie całych amorków od coupe ale znowu nie będzie widać rezultatu do momentu założenia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na ori zawieszeniu wyglądało bardzo podobnie. 75% sprawności amorka to bardzo dobry wynik. Może spróbuj założyć te czerwone springi do nowych amorków?

Mam eibacha -30mm i jak postawiłem sprężynę obok ori była znaczna różnica.

Miałem japę miedzy kołem a nadkolem "na 5palców" z eibachem 2 palce wcisnę.

Swoją drogą ładne progi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak jak pisałem całe tamte amory poszły na złom bo nie mam za bardzo gdzie tego składować :/ a nie chce tego utwardzać bo teraz się elegancko jeździ, ja mam przestrzeń między kołem a wnętrzem na 3-4 palce, a co do progu to od kierowcy mam problem bo przez te śniegu urwałem gdzieś kawałek i teraz będzie problem z dobraniem jednego takiego samego ale nie poddaje się bo na wiosnę będzie prawdopodobnie cała malowana więc pobawię się trochę żywicą i włóknem szklanym może uda się odtworzyć :mrgreen: a wracając do sprężyn to dalej nie wiem, na allegro gość mi odpisał że za używane chce 100zł od coupe tylko pytanie czy to są oryginalne czy ktoś zmieniał i znowu będzie problem są też czarne i mają taką samą ilość zwojów.

Znalazłem zdjęcie jak stała jeszcze na tych pierwszych amorach

20110105851.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Więc wcale tak nisko nie było ale też nie było tak wysoko jak teraz :/ dajcie jakieś pomysły bo ja już wymiękam ...

aaa i widać ten uwalony próg :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w dużym skrócie jak ma nie być japy to muszą na pokład wejść springi -30 mm. Żeby było komfortowo w miarę polecam: weiteca albo eibacha

 

A tak wyglądała u mnie siera :mrgreen:

beznazwyack.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprężyny eibacha od scenica 2,0 8v -45mm będą pasować? w teorii powinny ale czy na pewno? A czy wymiana sprężyn i zostawienie seryjnego amora nie spowoduje szybszego zużycia tego amora albo co gorsze że za 1 rok będę miał całe zawieszenie do remontu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Jak widać na zdjęciu mam bardzo duży prześwit między kołem a nadkolem co bardzo brzydko wygląda i aż nie chce się na to patrzeć. Mam w planach kupić jakieś zwykłe amortyzatory gazowe i do tego sprężyny obniżające Jamex -40mm

 

> http://allegro.pl/jamex-sprezyny-obnizajac...1493680793.html

 

 

a.jpg

 

b.jpg

 

 

Co myślicie o takim połączeniu ? pomoże to coś z tym ogromnym prześwitem?

 

Renault Megane 1.9 DTI 1999r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinsid88, zakładaj do seryjnego amora, jak Ci się wyleje to kupisz krótsze. Ja jeżdżę na -30 Weitec już prawie dwa lata i amory "żyją".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!