Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Duża przestrzeń miedzy kołem a nadkolem


Rekomendowane odpowiedzi

odgrzebałem stare foto:

japawnadkolu.jpg

 

Czy mechanik Ci to zmieni to wątpię, jego dobra wola. Ogólnie polecam zawsze przy okazji wymiany springów eibacha. Siada niedużo ok -25mm ale efekt jest :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLWK89, niestety tak. Widzisz jakbyś sam kupił cześci to można się w sklepie kłócić o wymianę.

Mechanior to pewno zleje, będzie coś w stylu:

- nr cześci mówi ze pasuje do meganki

- w sklepie mówili ze pasuje

- założyłem i pasuje

 

A że japa jest, że można zajrzeć w nadkole beż lewarka to:

- ułożą się

- ten typ tak ma

- wysoko to lepiej na naszych drogach.

 

I taka gadka będzie, chyba że masz mechaniora porządnego - ale jakby był porządny to by takiego babola nie strzelił :)

 

[ Dodano: 2011-01-01, 13:22 ]

może i sportowo ale chyba amory albo belka do wymiany
jezeli to jest seyjne zawieszenie i pusty bagażnik na focie to tył rzeczywiście za nisko. Chyba ktoś go obniżył na belce wcześniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pusty bagażnik jest. i podobno tam belka cala była wymieniana. ale mi s ei wydaje ze to chyba amortyzatory siadły u mnie w sklepie po 120 zł za sztukę.jak wymienię tył to zobaczymy czy się trochę sos wyrówna czy nie. a te sprzężny to koleś kopił za 96 zł za sztukę. ja mam od niego wszystkie faktury bo mu niepotrzebne były więc oryginał i kopie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mają, jak się urwie to się trochę koło schowa. Więc albo są wybite na maksa i wtedy powinny się tłuc, przeważnie na każdym "krótkim" wyboju lub dziurce. Albo belka jest ustawiona za nisko. Obstawiam to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, zgadzam się z tobą właśnie od niedawna zauważyłem ze na każdej najmniejszej nierówność z tylu puka :-x tak jak by nie było amorów, wiec tak jak mówisz są wybite na maksa, ja tak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Miesiąc temu stałem się właścicielem megane coupe 1996r i teraz mam mały problem. Jak kupiłem samochód to przy skręcaniu kierownicą słychać było takie jak by zgrzyty i kierownica ustawiała się jak chciała co powodowało że samochód nie za bardzo chciał jechać prosto (uszkodzone obydwie zwrotnice). wymieniłem całe kolumny amor, sprężyna i zwrotnica ale założyłem od zwykłej megane bo miałem dobrej cenie i bardzo dobrym stanie ( po założeniu na przeglądzie 75% po obu stronach). Tylko że teraz samochód dosyć wysoko stoi z przodu, ( później podeślę zdjęcie ). Poprzedni właściciel trochę pozmieniał w tym samochodzie na ala sportowe i między innymi ruszał też przednie amory które nie dość że były w opłakanym stanie to jeszcze miały założone utwardzone sprężyny więc wszystkie dziury powodowały wypadanie plomb w zębach. I teraz moje pytanie czy kupić nowe sprężyny od coupe ( większość sprzedawców podaje że jeden model pasuje do wszystkich ) czy można delikatnie podciąć sprężyny w górnej części np. o 1/3 - 1/4 zwoju żeby samochód usiadł max 1,5cm. Bo jeśli wymienię sprężyny i się okaże że będzie stał tak samo to będzie bez sensu :/ a nie chcę też zakładać żadnych sportowych ani innych wynalazków bo zależy mi też na komforcie jazdy. Jeszcze pozostaje rozgrzanie górnej części sprężyny żeby ja skrócić o te 1,5cm ale wydaje mi się że to może być ciężkie do zrobienia żeby nie naruszyć całej konstrukcji. Dajcie jakieś propozycję bo już sam nie wiem co robić do tego samochód stoi na 15calowych felgach i oponach 50mm więc wygląda dosyć dziwnie:/.

 

Z góry dzięki za pomoc, Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!