Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpaleniem SII


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jeśli to zły dział to z góry przepraszam. Chodzi o to, że wczoraj wieczorem normalnie jeździłem autem. Dzis rano nie odpala, a nawet nie próbuje. Naciskam START cos tam przez 3 sekundy postrzela wylącza sie wszysto wraz z wyświetlaczem, wszystko gaśnie. Otwieram drzwi by wysiąść normalnie odpala sie wyświetlacz i tak w kółko. Nie wiem czy ma to cos wspolnego ale, patrzyłem na akumulator, ta dioda sie w ogole nie swieci, a , ze ja i samochody to porazka i nie mam na ten temat bladego pojęcia pytam was.. Zgóry dzieki za pomoc.

 

PS. W nocy bylo -15 stopni, moze przez to ? :-)

 

POMOCY ;C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie taki sam objaw u mnie był kilka dni temu.

Dobrze, że mam sklep z akumulatorami pod nosem i wymiana trwała pół godziny.

Nawet ładowanie nie pomagało. Śmigaj szybko po nowe ako bo to objaw uszkodzonej celi a nie rozładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze..

a ile wybuliles za to wszystko Kolego ?

 

[ Dodano: 2010-12-30, 22:11 ]

Chciałem jeszcze spytac. Jaki potrzebuje akumulator ze szczegułami: Mam Renault Grand Scenic II, 1.5 dCi, 100 Koni mechanicznych.

 

Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję żebyś przed zakupem sprawdził nowe aku w sklepie pod względem wielkości prądu rozruchu. Jak ja kupowałem to okazało się że 60Ah miał prąd rozuchu większy niż 64Ah a w dodatku był tańszy więc po co przepłacać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o to chodzi. W moim przypadku zaróno 60 jak i 64 miały prąd większy niż na etykiecie ale dodatkowo 60 miała prąd większy niż 64 więc zdecydowałem się na niego i jak do tej pory śmiga nawet przy - kilkunastu stopniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie sprzedawca sprawdził w katalogu i wg pisma fachowego do Scenica 1.5 dCi 101 KM powinien byc 64 Ah - 520A. Kupiłem ZAP-a- dlaczego? Bo to jak każdy inny jest tyle warty ile gadanego ma sprzedawca...Gwarancja na 2 lata. Przy -18 stopniach parę dni temu silnik chciał na rozruszniku do domu jechać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!