Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Lekko drżące pedał


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mianowicie mam taki problem od pewnego czasu przy 2000-2400obr czuję lekkie drżenie pedałów gazu i hamulca sprzęgło chodzi dobrze samochodem przy ruszaniu nie szarpie biegi wchodzą dobrze.Pomóżcie co to mogło by być i czy ktoś miał podobny problem i jak go rozwiązał z góry dziękuję za pomoc i podpowiedzi pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zależy co zostało wymienione , czy sama część elektroniczna, czy cały zawór i czy pali się kontrolka service, jaki komunikat na kompie.

Jeśli cały zaworek to wystarczy skasować błąd na kompie. Jeśli wymieniłeś sam elektrozawór, to radzę jeszcze wyczyścić mechaniczną stronę EGR, czyli to co wchodzi w środek.

A i przy okazji wymiany EGR wskazane jest wyczyścić kolektor, bo nawet jak wstawisz nowy to sę szybko zasyfi. U mnie dopiero jak zrobiłem te dwie rzeczy i wykasowałem błąd było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymmen, Wymieniłem część mechaniczną i elektroniczną. Okazało się że naderwał się jeden przewód w kostce i zrobił się bałagan.Lutowanie załatwiło sprawe i już autko śmiga. Nie ma jeszcze super mocy ale to myśle, że spowodowane jest tym że przejechałem jakieś 2k km i może katalizator się zasyfił. Potwierdź jeśli mam racje a jak nie to zasugeruj coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Czy wina nadal leży po stronie EGR łatwo możesz sprawdzić. Wystarczy odpiąć kostkę i przejechać parę kilometrów. Nic się nie stanie. Auto powinno dostać kopa. Choć powiem ci, że nawet ze sprawnym EGR-em auto zawsze będzie troszkę mułowate, od stopnia jego zanieczyszczenia zależy jak bardzo. Porostu dusi się wspalinami, tak to jest skonstruowane. Wystarcz poczytać o działaniu zaworów EGR.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wymieniłem poduszki i ta prawą i tą pod silnikiem ale nadal czuć lekkie drganie na pedale czy ktoś ma tak samo czy czujecie leciutkie drgania na pedale bo nie wiem czy dalej szukać czy po prostu w scenicach tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem poduszki i nic się nie zmieniło to drżenie jest denerwujące czy coś z tym można zrobić czy po prostu scenic 1.9dci tak ma.Wpisujcie się jeśli macie tak samo bo jestem ciekaw czy jestem sam czy jest nas wielu z tym problemem lub doradźcie co zrobić dalej bo zaczynam żałować że kupiłem scenica w dieslu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenic 2 1.9 dCi tak nie ma. Musi być cos nie tak, bo u mnie nic nie drży. Jeśli wymieniłeś poduszki to chyba nic już Ci nie pozostaje jak koło dwumasowe. A moim zdaniem, jeżeli koło się nie trzaska, to nie ma co go ruszać, bo kosztuje kupę kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!