Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie, Smród spalin z nawiewu i pod maską


alfr3d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dziś gdy zajechałem do garażu usłyszałem dziwny stukot w silniku. stukot ten nie jest raczej metaliczny a tak jakby ktoś otwierał na ułamek sekundy jakiś zawór z powietrzem pod bardzo dużym ciśnieniem. Dodatkowo podczas włączonego nawiewu z zewnątrz czuć spalinami, tak samo jak otworze maskę to czuć spaliny i to wyraźnie, wcześniej czegoś takiego nie było. Auto jeździ normalnie, spadku mocy raczej nie ma. Spalanie chyba lekko wzrosło, silnik równo pracuje.

Podczas kręcenia silnikiem ( jakieś 2-3 sec zanim odpali) stuku nie słychać. dolałem preparatu do diesli, zobaczymy czy coś się zmieni. postaram się nagrać ten dźwięk wieczorkiem później i wrzucić.

Proszę was koledzy doradźcie co to możne być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któryś przewód od intercoolera pękł albo się rozszczelnił? Niech ktoś dodaje gazu, a Ty słuchaj skąd dochodzi dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wezmę brata i z rana to sprawdzę, ale hałas dochodzi raczej z okolic silnika. doszukałem się na necie iż możne to być uszczelka pod wtryskiwaczem. Wszystkie objawy pasują to opisywanej awarii.

Chciał bym żeby to była tylko rura :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któryś przewód od intercoolera pękł albo się rozszczelnił?
I było by czuć spaliny? Przecież przez przewody IC idzie czyste powietrze. Do tego jak jest dziura w dolocie to zazwyczaj auto kopci jak lokomotywa. Prędzej bym stawiał na uszczelke pod wtryskiem, okolice świeczek żarowych ewentualnie uszczelkę kolektora wydechowego. Ale najlepiej zrobić jak meganecoupe02, radzi, Jeden gazuje drugi słucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście dałem czadu z tymi przewodami :)

Przewód od EGR-a będzie ważny, taka rurka żeberkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagralem dźwięk ale tel nagrał go w formacie .amr, próbowałem kilku konwerterów ale każdy się wieszał :) sprawdzałem i np. VLC to otwiera.

http://chomikuj.pl/AlFr3D/scenic/G*c5*82os+001,419253582.amr

jak możecie to przesłuchajcie to i oceńcie.

Tak jak pisałem wcześniej, samochód nie stracił na mocy i lekko spalanie wzrosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtworzyłem komórką :)

Niestety wymiękam, na SE brzmi jak panewka, ale to rzeczywiście może być jakaś nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie odgłos jak z panewki, chociaż ewidentnie słychać że to coś syczy na koniec suwu tłoka, takie jest moje zdanie. Dlatego się powtórzę: podkładka pod wtryskiem, okolice świec żarowych, w takich miejscach bym szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

campino, meganecoupe02, mieliście racje. Uszczelka pod drugim wtryskiwaczem od lewej poszła. Po zdjęciu plastików od razu było widać okopcenie wokół wtrysku. W sumie to kamień spadł mi z serca, bo szykowałem się na najgorsze. Jutro kupie uszczelkę i wymienię.

Dzięki wielkie chłopaki!!.

 

 

Mały Update:

Uszczelka wymieniona i chyba tajemniczy hałas ustal. Pisze chyba bo nie udało mi się tego sprawdzić :), po złożeniu wszystkiego do kupy posłuszeństwa odmówiła karta jak mnie ASO poinformowało ( auto nie wykrywało karty w slocie, zostało odholowane do ASO). Koszt nie mały ale teraz przynajmniej będę miał komplet kart :). Oby to był koniec przygód bo nie chcial bym się zegnać z moim sceniczkiem ;]

Update 2:

Dziś odebrałem auto. Po wymianie uszczelki problem znikł. jeszcze raz wielkie THX dla Was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!