Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamknął się zamek, a moim zdaniem nie powini


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj rano doszło do dziwnego zdarzenia. Moja żona pakując dzieci do samochodu włożyła najpierw do auta torebkę z kartą, najprawdopodobniej ktoras z corek nacisnela przycisk na drzwiach i samochod o dziwo się zamknął. Zazwyczaj nie ma takiej możlwiośći gdy karta jest w aucie, nie mam pewności, że został nacisniety przycisk na drzwiach, ale nawet jesli nie, to przecież gdy karta jest wewnątrz nie powinno być możliwości zamkniecia zamków. Czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją? Na szczęście stało się to pod domem i miałem przy sobie drugą kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że to normalne że się zamkneły oczywiście jeśli zostanie naciśniety guzik zamka centralnego od środka. Np jeśli ktoś siedzi w środku w aucie i chce sie zamknąc to w końcu właśnie po to jest ten przycisk centralnego zamka nie próbowałem tego jeszcze nigdy w modelu megane II ale w megane IphII tak właśnie jest że siedzę sobie w środku i mogę się zamknąć naciskajac guzik od centralnego zamka i wtedy nikt z zewnątrz nie dostanie sie do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Was, ale chyba źle rozumiem, gdzie w MII na klamce zewnętrznej jest przycisk. W moich służbowych z 2004 roku, nie ma. Są tylko klamki z systemem pociągnij i na tylnych końcach tych klamek zaślepka do zamka na kluczyk awaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygmunt Małek, są przyciski tylko nie wszystkie wersje je posiadają widocznie twoje służbowe megany najwidoczniej nie posiadaja systemu hands free. Zgadza się zamki nie powinny się zamknąc jeśli w środku znajduje się karta ale najwidoczniej karta będąc ukryta gdzieś głęboko w torebce najwidoczniej po prostu nie została wykryta i stąd samochód się zamknął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martbex, tak jest to możliwe. Dziś grzebałem przy sceniolu i karta leżała sobie na siedzeniu pasażera. Gdy chciałem odpalić otrzymałem komunikat- "karta niewykryta" i podświetliło czytnik karty. Czyli była w środku ale anteny jej nie widziały. W tym momencie mógłbym zamknąć centralny przyciskami na klamkach zewnętrznych, a karta była by w środku. Jeśli żona kartę miała w torebce, a torebka na siedzeniu, mogła taka sytuacja wystąpić.

Tak samo nie widzi karty jeśli jest w sceniolu, we wnęce z lewej strony obok licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!