Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

lusterka zewnętrzne


Rekomendowane odpowiedzi

witam, kupiłem dzisiaj meganke i mnie zastanawiają dwie sprawy:

 

1. czy lusterka są podgrzewane (wersja dynamique) bo chyba się nie grzeją, jest to wyczuwalne ?

 

2. nie da się zjechać lusterkiem w dól za bardzo, czy możliwe ze pod lusterko dostał się lód? bo usuwałem lód z lusterek bo się w ogóle ruszyć nie chciały i mogło się trochę lodu pod lusterko dostać...

z tym ze oba lusterka nie chcą się w dol "patrzeć" a za to ptaki można by było oglądać przy maxymalnym wychyleniu w gore... a w dół tragedia

jakbym obniżył fotel to by mi brakowało regulacji, wydaje mi się ze coś jest nie tak, tylko oba lusterka nie chcą zjechać niżej (w mondeo i vectrze da się bez problemu koła oglądać...)

dokładniej mówiąc mają regulacje za bardzo w górę i od auta, niż do auta i na dół, podkreślam że oba podobnie maja

przy kupnie tego nie zauważyłem bo aż tak się nimi nie bawiłem

 

help ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc sprawdzic czy masz podgrzewane to najlepiej włacz ogrzewanie przedniej szyby i chuchnij na lusterko i będziesz widział lub polej je wodą powinno w miarę szybko zejść.Jeśli chodzi o ustawenie to powinno się dać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba raczej tylnej, tak przynajmniej wyczytałem w instrukcji... i powinny być ogrzewane.

 

a co do tej regulacji to poczytałem kilka tematów i myślę ze to albo ten lód mi się tam dostał i blokuje, albo po prostu się zdarza przy niskich temp trudność w regulacji lusterek, przyjrzę się temu problemowi jutro dokładniej i zobaczymy

dosyć to dziwne, bo gdyby jedno lusterko nie chciało się regulować to jeszcze spoko, ale dwa i to w podobnym zakresie... :mrgreen:

 

[ Dodano: 2011-01-30, 11:28 ]

lusterka po podgrzaniu suszarką i wytopieniu z nich lodu ruszyły i regulują się już chyba w pełnym zakresie :-D

 

niestety podgrzewanie lusterek nie działa. tylna szyba się podgrzewa - lusterka nie :-(

bezpiecznik jest w porządku...

 

[ Dodano: 2011-01-30, 14:33 ]

jak wyciągnąć wkład lusterka ?

skrajne prawe położenie i na siłę podważyć ?

 

bo do kostki to trzeba od środka się dogrzebać, tak ?

 

[ Dodano: 2011-01-30, 17:35 ]

po zdjęciu osłonki zamiast kostki (powinna być?) ukazało mi się 6 kabelków

Zdjęcia

 

 

1. gdzie ta kostka ??

2. napisze mi ktoś jak wyciągnąć ten wkład ? nie chciałbym uszkodzić lustra ...

 

[ Dodano: 2011-01-31, 11:17 ]

jest tu ktoś?

naprawdę nie mogę znaleźć dokładniejszego opisu jak się dobrać do tych lusterek...

 

[ Dodano: 2011-01-31, 18:59 ]

dzięki za pomoc :/

znalazłem już schematy elektryczne i instrukcję serwisową

 

[ Dodano: 2011-01-31, 18:59 ]

dzięki za pomoc :/

znalazłem już schematy elektryczne i instrukcję serwisową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jak wyciągnąć wkład lusterka ?

skrajne prawe położenie i na siłę podważyć ?

 

Ja przy wymianie prawego ustawiłem lusterko jak najbardziej do wewnątrz i podważyłem zwykłym... nożem. Ktoś na forum pisał, że dobrze nada się do tego śledź z komputera - nie miałem ale z dzisiejszego doświadczenia mogę potwierdzić, że to dobry pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!