Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

prośba o ocene Megane Scenic I 1999


szlepster

Rekomendowane odpowiedzi

Chm!!!

No cóż sam mam takiego, ale... Mam inną kierownice i zegary. Przypuszczalnie były wywmieniane aby uzyskać komputer, któego normalnie wersja Kaleido raczej nie miała. Nie będę się upierał odnośnie kierownicy. Obejrzyj !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Radomiu z tego co widziałem to jeżdzą dwa te złote Sceniole w wersji Kaleido. Ale ten o którym myślę (stoi niedaleko mnie) ma kołpak na zimę ;-) Daleko do Radomia raczej nie masz więc przejechać się zawsze można :mrgreen:

 

 

P.S. Drzwi tylne od pasażera ma trochę opuszczone, może to kwestia regulacji na zawiasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę zastrzeżeń. Ładnie wyposażony, z opisu widać, że sprzedający ma jakieś pojęcie i wie co sprzedaje - to też jest plus. Ja bym obejrzał, auto wygląda przyzwoicie.

Kierownica i liczniki z phII - zdarzało się w 99roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wygląda bardzo ładnie, szkoda że nie podał VIN/zasłonił tablice, można by było coś więcej ustalić przez znajomego. Nawet myślałem, że jest to ten z Nowego Miasta n/Pilicą. Oprócz moich poprzedników, zauważyłem, że komora silnika myta, chyba, że faktycznie dbał. Ja także dbam o swojego, ale w silniku zawsze znajdzie się brud. Do wymiany przewód powietrzny (do filtra), ale ten pasuje od POLONEZA (tak wyczytałem na jednym z innych tematów). Jak masz daleko, to poproś kolegę Łysy, może znajdzie czas i obejrzy go w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj oglądać to auto, na mnie zrobiło wrażenie :mrgreen: dobrze sie zbiera hamulce tez w dobrym stanie, jeżdżąc nim te 30 min nie było żadnych stuków puków słychać, ale tak jak pisałem w temecie prziwitan nie znam sie na samochodach tak jak tutejsi forumowicze i dlatego wystawilem zapytanie, w następny poniedziałek jade znów do Radomia i sprzedający zgodził sie na wizytę na stacji diagnostycznej(moze polecicie jakąs stacje gdzie mają miernik lakieru)?

Ale ten o którym myślę (stoi niedaleko mnie) ma kołpak na zimę

Samochod stoi niedaleko dworca PKP przy jakimś tam wieżowcu około 3-4min jazdy autem (nie znam ulicy ani Radomia) i jest na alum felgach

.

Przypuszczalnie były wywmieniane aby uzyskać komputer

, któego normalnie wersja Kaleido raczej nie miała

nie ma komputera:(

Ogólnie wygląda bardzo ładnie, szkoda że nie podał VIN/zasłonił tablice

dzisiaj będę dzwonić to sie zapytam

komora silnika

myta, chyba

na pierwszy rzut oka na zywo to nie mył jej a dbał o samochód

Do wymiany

przewód powietrzny (do filtra)

tu sie zgadza jest on tam posklejany taśma izolacyjną :-D

 

Sprzedający mówił, że co roku na wiosnę wymieniał gumy drążka stabilizatora(koszt nie wielki podobnież). Jak będą jakie uwagi to proszę pisać, bedzie to mój pierwszy samochód w zyciu i nie chciał bym od razu umoczyć.

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu sie zgadza jest on tam posklejany taśma izolacyjną

np.

http://megane.com.pl/scenic-i-phii-uklad-d...ght=rura+filtra

na wiosnę wymieniał gumy drążka stabilizatora(koszt

nie wielki podobnież)

szt. jakieś 7-10 zł, wymiana max godz. jak masz kanał, jak nie masz to jeszcze z pół godz. dolicz bo trzeba koło zrzucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w następny poniedziałek jade znów do Radomia i sprzedający zgodził sie na wizytę na stacji diagnostycznej(moze polecicie jakąs stacje gdzie mają miernik lakieru)?

[

 

Jeśli chcesz ją sprawdzić to podjedz do http://www.motoled.pl/ ul. Maratońska 66. Nie jestem pewien czy mają tam miernik, ale na stronie znajdziesz kontakt więc dopytaj. A najlepiej zainwestuj trochę więcej i podjedz do ASO Renault Karasiewicz ul. Kapturska 10 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztują takie przeglądy w aso czy gdzie indziej?

Ja w grudniu ub. roku, za sam przegląd przed zakupem sceniola płaciłem w ASO około 200 zł

Sprawdzano zawieszenie, hamulce, odczyt przez CLIP-a, ogólny stan, działanie podzespołów, grubość powłoki lakierniczej. Odczytano historię auta z jego dotychczasowymi wizytami w ASO w Europie i co było ich powodem. Zweryfikowano przebiegi z pieczątkami w książce przeglądów. Przy okazji dowiesz się dokładnych danych auta czyli specyfikacji danej sztuki. Czas takiego przeglądu około 2 godzin, w niektórych serwisach wymagane wcześniejsze zaklepanie terminu i godziny.

Warto wydać te pieniądze.

Ja pojechałem "na wariata" bez umawiania się, niestety musiałem szukać innego ASO by to od reki zrobili. Na szczęście w okolicy było ich kilka, oddalonych o kilkanaście km od siebie, no i za 2 razem trafiłem na taki gdzie mieli "wolne moce przerobowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem stacje z miernikiem lakieru itp itd http://www.autolekar.pl/?d=114 cena 60zł, w ASO krzykneli mi 300 złoty, tak, ze obszerniejsza relacje zdam w poniedziałek po oględzinach i możliwym zakupie:)

 

[ Dodano: 2011-02-21, 11:50 ]

Już od 2 tygodni jestem posiadaczem złotego Scenica :mrgreen: i od 2 tygodni biorę sie za pisanie tego posta;(

A wiec samochód sprawny technicznie(bezwypadkowy) ale po otarciu prawego boku ponizej tego plastiku na drzwiach co zostało wykazane przy mierzeniu lakieru, samochod ma wymontowany katalizator i błąd na sondzie Lambda. Poza tym wszystko prawie OK bo poprzedni właściciel uprzedził mnie o tym, ze łożysko w przednim prawym kole będzie do wymiany i tak też jest bo przy prędkości powyżej 80km/h zaczyna buczeć/szumieć (dlugo można tak z tym jeździć?) no i to by było na tyle teraz tylko lać, naprawiać i jeździć :-D

Teraz posty już będę pisać (zadawać pytania)w innych działach forum.

 

[ Dodano: 2011-02-21, 11:48 ]

aaaaa i jeszcze jedno:( nie dziala mi spryskiwacz na tylnej szybie przy załączaniu owego spryskiwacza to zamiast lać z tyłu to leje z przodu :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!