Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zablokowany Immo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukałem, ale wydaje mi się, że podobny temat nie był jeszcze zakładany. Mam problem, a mianowicie ostatnio rozładował mi się akumulator po naładowaniu akumulatora i włożeniu go do samochodu chciałem zaprogramować immo, więc otwieram samochód z kluczyka (centralny działał). Zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na różnych forach staram się odblokować immo. Niestety okazywało się że robiłem to niewłaściwie i po drugiej próbie w samochodzie uruchomił się alarm... przeczytałem żeby spróbować ponownie za 15 minut więc rozłączyłem akumulator i podłączyłem go ponownie następnego dnia. Od razu po podłączeniu akumulatora samochód zaczął wyć i zwróciłem uwagę że lampka od immo miga tylko przez 2 sekundy i od razu się wyłącza do tego mam problem z zamknięciem samochodu ale podejrzewam że to wina podczerwieni na podsufitce będę ją jutro zdejmował. Czy macie jakieś pomysły jak odblokować alarm? Ponieważ samochód stoi już kilka dni a nie ukrywam że komunikacja miejska nie jest idealnym rozwiązaniem <szukaj> czekam na waszą pomoc.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu akumulatora w przypadku pilotów na podczerwień nie trzeba programować kluczyków taka możliwość wyłącznie z testera diagnostycznego. Mało prawdopodobne żeby przyczyną była dioda w podsufitce. Natomiast uszkodzenia BSI w renault to norma. Jeżeli bateria w pilocie jest sprawna to prawdopodobnie czeka Cię czyszczenie immo ze sterownika paliwa :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poprzedni właściciel wklepywał jakiś kod gdy rozładował mu się akumulator żeby móc odpalić samochód, może ja trochę źle opisałem problem (byłem zdenerwowany) mówisz że trzeba pozbyć się immo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kod kluczyka mam więc to nie jest problem jest to też poprawny kod bo upewniałem się przez właśnie takie programy, ale po otwarciu samochodu i przekręceniu kluczyka żeby zacząć kodować kluczyk dioda od immo miga szybko przez 1-2 sekundy i gaśnie w tym czasie uruchamia się już alarm i nie da się tego zatrzymać samochód w tym czasie z kluczyka normalnie otwiera się i zamyka, nie działa natomiast przełącznik od centralnego na konsoli środkowej. Jak pozbyć się tego problemu (żeby alarm przestał wyć, zakodował się kluczyk i można było odpalić silnik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki, za rady jak będę miał czas to postaram się tym zająć. Dzwoniłem do kolesia od Renault i powiedział łże zablokował się komputer mów że za odblokowanie na wejście trzeba dać 300 zł :/ no mam nadzieje że da się to jakoś obejść <szukaj>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też płaciłem 300 za odblokowanie Immo, i tak samo nic nie dało odłączanie akumulatora, ładowanie go itp. Co więc nie obejdzie się bez podłączania pod Clip.

Tak z ciekawości zapytam, bo widzę, że z Torunia, owy "koleś" od renault w okolicach Pigży (Brąchnowo) ma warsztat ? ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i usunięto immo, koszt 250 zeta. Dzięki za podpowiedzi niestety nic więcej nie dało się zrobić nie byłem zdjąć w Aleksandrowie Kujawskim bo tak mieszkają rodzice ja nie miałem czasu tym się zajmować ojciec próbował coś zrobić i w końcu zaciągnęliśmy go do warsztatu.

 

Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie tematem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem, mieszkam w Ciechocinku padło mi immo dałem do warsztatu i uwalili mi sterownik do końca wypalona została guma w komputerze...

Kolego koma możesz dać mi namiar na tego elektronika w Aleksandrowie ? (tel i nazwisko)

Trzeba mu cale auto dostarczyć czy sam komputer ?

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ale zbieg okolicznosci, mam prawie ten sam problem, jednak ciut inny.

 

Po odczepieniu akumlatora i ladoxwaniu go przez okolo dwa dni, po podlaczeniu na nowo do samochodu, rozrusznik kreci jak szalony, samochod jednak nie odpala. Zauwazylem ze nie mruga mi czerwona kontrolka, ktora zawsze mrugala na srodku licznikow. Podejrzewam, ze to imobilizer, ale dlaczego kontrolka sie nie swieci i jak to przywrocic ? ( paliwo jest )

 

Dziekuje, za jakies pomysly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo co u mnie kontrolka zapala się na chwile u mnie 2 szybkie mignięcia i koniec.

Ja byłem w Aleksandrowie Kujawskim na ulicy Osińskiej. (nawiązując do pyt. kolegi) :P

U mnie niestety nie dało się za dużo zrobić trzeba było wyciąć immo i alarm :P

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak Koma zapłacił 250zł. u mnie sporawa jest inna bo poprzedni warsztat uszkodził mi sterownik.

 

Rozmawiałem z Panem Dylewskim (ten elektronik) i sprawa wygląda tak. Muszę mieć drugi sterownik + do tego czyszczenie immo.

 

tak się składa ze wszystko ma ten elektronik więc 250zł immo plus 100-150zł gwarancja 6mcy. Wiec koszty nie są duże. Jestem ciekawe dlaczego poprzedni warsztat powiedział ze mi to naprawi a zrobili jeszcze gorzej niż było i dodatkowo zostałem z uszk. komputerem. Jestem umówiony z majstrem na 14tego. O efektach poinformuje

 

A pan Dylewski to ma rożnych sterowników cała stertę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie elektronik kasuje 400zł za wywalenie imo a jak jakaś poważna robota z która sobie nie radzi to wiezie wszystko do Aleksandrowa do Dylana gość ma naprawdę pojęcie o tym co robi i ceny też przyzwoite a poznałem go tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!