Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zablokowany Immo


Rekomendowane odpowiedzi

więc tak auto śmiga już, dostałem drugi sterownik wsadziłem do auta i jest OK, zapłaciłem za wszystko 400zł. Ten Pan Dylewski uruchomił mi sterownik na biurku na jakimś własnoręcznie zrobionym urządzeniu widziałem jak komputer pracuje...

 

kolego kosa czyli Dylan to Pan Dylewski ?

Podaje namiary na mojego elektronika

 

Dylewski Tomek

ulica Osińska ( nr nie znam ale jest reklama)

aleks Kujawski

tel 508 154 137

nie mogę zamieścić opinii o warsztacie w tym dziale nie wiem dlaczego...

http://megane.com.pl/kujawsko-pomorskie-vf16.htm :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Natomiast uszkodzenia BSI w renault to norma. Jeżeli bateria w pilocie jest sprawna to prawdopodobnie czeka Cię czyszczenie immo ze sterownika paliwa :-(

BSI cóż to jest ? i jak wyczyścić immo ze sterownika paliwa?

 

 

Moj problem jest trochę inny niż wyżej wymienione ale nie bede zakładał nowego posta i zaśmiecał forum. A mianowicie zdarzyło mi się tak ze wczoraj nie mogłem odpalić samochodu, odrazu zrozumiałem że to immo wariuje. Wtedy pomogło odłączenie na chwilę akumulatora ale nie tym razem. Dziś odpaliłem mojego Megane, pojeździłem trochę; kiedy zaparkowałem kolo domu i za jakieś 2h poszedłem do samochodu to już nie chciał odpalić. Wszystko działa elektryka itd ale nie odpalał. Kiedy przyjechał mój wujek (elektromechanik) po diagnozie powiedział że to właśnie immo. I mówił ze mam się dowiedzieć gdzie on się dokładnie znajduje...I jak się do niego dostać.. ? Czy może mi ktoś pomóc w tej kwestii ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podpinam się do tematu choć troszkę z innej strony. Zna ktos orientacyjne koszty usuniecia immobilizera ale tak żeby działał centralny? Nie chodzi mi tutaj o sytuację że naciskam guzik w kluczyku i się otwiera, bo wtedy ma to związek z łącznoscią w podczerwieni,chcę tylko centralny z zamka (przekręcam zamek i otwierają/zamykaja się wszystkie). Posiadam tylko jeden kluczyk a koszty drugiego są gigantyczne. Chodzi mi o odłączenie całej tej głupiej podczerwieni i zamykanie auta z zamka. Immobilizer jest tu zbedny bo i tak nikt takich smochodów już nie kradnie, a w końcu kluczyk zawiedzie i bedzie kicha. Chciałbym poprostu w przyszłosci dorabiać sobie kluczyki bez wizyty w ASO, bez żadnego programowania, kodowania.

Edytowane przez marek24p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekręcam zamek i otwierają/zamykaja się wszystkie

Megane z tego okresu produkcyjnego, nie posiadają fabrycznie takiej funkcji. Wszystkie zamki są typu slave (kluczyk otwiera/zamyka tylko te drzwi, w które jest włożony kluczyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, tu pewnie trzeba by było wymieniać wszystkie zamki. Są takie zestawy za ok. 150zł na allegro. Tylko tutaj chodzi mi o najważniejsza sprawę - czy da się ten cały oryginalny system odłączyć i wtedy ew. kupić zestaw centralnego zamka do montażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!