Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozrusznik a problemy poranne z zapalaniem


skaramanga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przeczytałem już wszystko na temat problemów z odpalaniem dti w zimie i żadna wskazówka nie pomogła. Kolejny mechanik powiedział, że po przebiegu 100 000 km może być do regeneracji rozrusznik. Czy uważacie, że nowy rozrusznik ułatwi zapalnie w zimie?

Do tej pory zrobiłem:

- wymiana filtrów(powietrza, oleju, paliwa), oleju

- wymiana pompy wody, uszczelnienie pompy paliwa

- wymiana 4 świec żarowych (Beru)

- wymiana akumulatora (BOSH Silver)

- wymiana rozrządu

 

Ręce mi opadają, jeżdżę od mechanika do mechanika i każdy coś porobi a to nic nie pomaga.

Nie dość, że to wszystko słono kosztuje to nie widzę efektów. Czasem żeby zapalić kręcę

3 razy po 7 obrotów !!

 

Teraz wg mechaników zregeneruję rozrusznik i wyreguluję ewentualne luzy zaworowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzeję 2-3 razy świece żarowe. później kręcę do ok 5-6 razy. Czekam chwilę i znów kręcę rozrusznikiem do ok 7 razy. Jeśli nie odpala to czekam chwilkę i znów kręcę aż zapali lub

rezygnuję. Gdy zapali to przez jakiś czas wydobywają się kłęby dymu (chyba biały), po 2-3 kilometrach już nic nie kopci.

Przed chwilą się dowiedziałem w ASO, że winny może być kąt wtrysku. Wymiana rozrządu z ustawianiem kąta w ASO we Wrocławiu to 1500 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w innym aucie i to były świece. Piszesz że wymieniłeś ale czy sprawdziłeś prąd?

W innym podobnym przypadku przewody nadmiarowe między wtryskiwaczami były stare i nieszczelne- paliwo w ciągu kilku godzin wracało do zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodz na to że rozrusznik masz sprawny , więc zostaw go w spokoju.

że winny może być kąt wtrysku.

Jest to bardzo możliwe , co potwierdzają kłęby białego dymu jak juz zapali ( nie spalone paliwo z komory spalania) , przerabiałem ten temat w audi TDI , miałem opóźniony kąt wtrysku. A napisz jeszcze czy jak już ci sie uda odpalić i lecą te kłęby dymu i silnik chodzi równo czy nim przez chwile telepie na wolnych obrotach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Sprawdzę prąd. Po odpaleniu silnik chodzi równo. Tak to mogą być świece.

Od poprzedniej wymiany rozrządu prawdopodobnie upłynęło już co najmniej 40 000 km. więc

możliwe, że kąt się minimalnie zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam. Mam ten sam problem, tzn. auto od 3 dni ciężko zapala, kręci, kręci i nic dopiero jak trzymam dłużej to zaczyna tak jakby zapalać ale nie potrafi zaskoczyć i później zapala i wtedy strasznie kopci na szaro/biało i nierówno pracuje.. akumulator naładowany i dalej to samo, macie może jakieś propozycje co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś dokładnie silnik i rzeczywiście jest mokry od uszczelki, ale zaciekawiło mnie też to, że pomiędzy filtrem paliwa a tą gruszką w rułce plastikowej, w której jest paliwo pojawiają się bąble powietrza i chciałem odpowietrzyć układ jednak po odpowietrzeniu znowu się pojawiły bąble. Czyli co gdzieś na filtrze dostaje lewe powietrze?(filtr był jakiś miesiąc temu wymieniany) czy pompa paliwa nie trzyma i się paliwo cofa? (między filtrem a pompą nie ma bąbelków powietrza). A uszczelkę można samemu wymienić czy lepiej dać do warsztatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uszczelka na filtrze nie jest szczelna.

Uszczelkę pod głowicą można wymienić samemu, jeśli się czujesz na siłach i masz komplet narzędzi.

Na razie obserwuj z jaką prędkością ubywa płynu chłodniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!