Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy we wszystkich M1P2 był "komputer&qu


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie właśnie stałem się posiadaczem M1P2 (tak mi się wydaje;) ).

Autko z francji przywiezione. I tu moje pytanie: czy wszystkie miały "komputer" pokazujący prędkość średnią/spalanie etc?

I kolejne pytanie: czy przyciskiem kierowcy da się "kliknięciem" całkowicie otworzyć/zamknąć okno pasażera?

Bo o ile opcja ta dla kierowcy działa w 100%, o tyle okno pasażera mogę jedynie podnosić i to trzymając cały czas do góry przycisk.

 

 

 

Autko jest z 31.III.03r. Wersja chyba dość uboga;)

 

Pozdrawiam i idę do innego działu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wszystkie miały "komputer"

 

Oj, raczej nie wszystkie. Zależy to od wersji wyposażenia. W mojej wersji (privilege) komputer jest do dysopzycji. Kolo ma też Megane z 2001, ale golasa bez kompa.

 

da się "kliknięciem" całkowicie otworzyć/zamknąć okno pasażera?

 

Z mojej autopsji wynikają takie same wnioski jak u Ciebie. Opuszczenie szyby przez kliknięcie z panelu kierowcy dotyczy tylko szyby kierownika.

 

PS. Twoja MI PH2 to prawdziwa końcówka serii. Rzeźbili ją podajże do końca maja 03.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No końcówa:) Od kwietnia była dwójka ponoć klepana...:)

 

Ale to mnie zmartwiło z tym komputerem...:) Nie będzie motywacji do zdejmowania nogi z gazu (L/100km:) )

 

[ Dodano: 2007-08-06, 22:59 ]

A jak powinna wyglądać manetka w wersji z komputerem i czy napis "Oil OK" pojawia się też w wersji bez komputera?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz - posiadanie kompa ze średnim, czy chwilowym spalaniem daje kierowcy jakiś tam obraz paliwożerności jego bolidu i tym samym wprowadzenie jakiejś tam dyscypliny jazdy. :)

 

jak powinna wyglądać manetka w wersji z komputerem

W wersjach z kompem, sterowanie jest w zakończeniu manetki od wyciaraczek.

 

Jutro spytam znajomka o ten oil ok w jego wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze kwestia knefla dla pasażera okna... czy da się nim też opuszczać szybę? Bo u mnie jedynie podnosić... I mnie to drażni... jeśli da się też opuszczać, to gdzie szukać usterki?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"OIL OK" albo "OIL oooo--" jest nawet w wersji bez kompa. Występuje w autach z cyfrowym wyświetlaczem kilometrów. na starszych zegarach gdzie kilometry pokazywały "trybiki" pziom oleju wskazywala któraś ze wskazówek. jest to opisane w instrukcji. liczniki z wersji z kompem o który pytasz mają dodatkowy wyświetlacz nad wskaźnikami paliwa i temperatury

czy da się nim też opuszczać szybę? Bo u mnie jedynie podnosić... I mnie to drażni... jeśli da się też opuszczać, to gdzie szukać usterki?:)

da się podnosić i opuszcać. wyciagnij przyciski porozbieraj wyczyść poskładaj i powinno działać. konstrukcja przycisku jest prosta i nic sie nie rozsypie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już ma znamiona jakiejś usterki. Powinno się opuszczać i podnosić.

Skoro możesz opuszczać wnioskujemy, że prąd idzie. Szukałbym feleru w samym pstryczku-elektryczku - może być styk walnięty, albo akaś zielenina na nim.

Bez wybebeszenia panelu sterowania się chyba nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co kolega powie na to:

 

http://img484.imageshack.us/img484/6438/obraz043gr9.jpg

 

Zdjęcie z instrukcji (z serwera pikura) nie widzę dodatkowego wyświetlacza nad wskaźnikami paliwa / temp a dalej w instrukcji na tychże zegarach jest pokazane jak używać komputera...

 

[ Dodano: 2007-08-07, 00:23 ]

I czy ciężko rozebrać drzwi?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z poprzednikami. :] W wersji bez kompa tez bylo wyswietlane Oil OK. A mnie akurat wskazanie spalania tak bardzo nie motywuje do dyscypliny jazdy. :] Tylko informacje daje. :) Co do "knefla", to nie wiem, co przez to okreslenie rozumiesz. Jesli "przycisk" od elektrycznych szyb, to tak, pewnie, ze sie da tez opuszczac szybe! :] Jesli nie dziala, to jak juz opisywane bylo na forum, mozna przeczyscic styki, moze cos sie wyrobilo? Jak czyszczenie nie pomoze, to kupic nowy przycisk i zmienic. :] Powinno pomoc. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem czy mam rozbabraną dźwignię... czy nie mam komputera;)

 

Gdzie jest komputer? to to koło dźwigni biegów? Stalowe z pomarańczową wtyczką? Jak tak, to mogę podać oznaczenia może jakiś renault master pomoże;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoczko:) Pisali żeby nie ruszać na puszce to pomyślałem, że nie ruszam:)

dziś rozebrałem pół kokpitu i tak po prostu zauważyłem tego cudaka:)

(Czyszczenie po nieudolnym lakierniku...mam wszedzie w aucie biały pył z polerowania po lakierowaniu... chyba:) Nawet w licznikach go widzę :> i mnie to drażni:P ale to innym razem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!