Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Zaloguj się, aby obserwować  
m@riobros

Alufelgi do Scenica III

Recommended Posts

Witam,

Czy parametry alufelg do Scenica III i Megane III są takie same (chodzi głównie o śrendicę otworu centralnego oraz o ET)? Czy felgi o ET47 do mojego Scenica III 1.4TCE podejdą? Potrzebna szybka odpowiedź <szukaj> Konkretnie parametry felg to: 5x114.3 16" szerokość 6.5" ET 47, chcę założyć do opon 205/55/16. Felgi wyglądają tak:

http://photos04.otomoto.pl/photos/original.../C9285843_1.jpg

wg mnie są takie same i wejdą bez problemu - ja mam identyczne felgi i opony na zimę <szukaj>

[email protected], Felgi MIII i SIII (16" i 17") to te same felgi. Jeżeli chodzi o ścisłość to już opony do SIII 205/60/16 - różnica nie jest jednak taka duża w porównaniu z 205/55/16 (3,2%), więc nie ma się czym przejmować.

p.s. za ile takie felgi kupiłeś?

Dzięki za odpowiedzi :P Ostatecznie jednak zdecydowałem, że nie kupię tych felg. Są bardzo ładne, ale optycznie się nieco "gubią" na Scenicu (jest wysoki i ma "budę" dość dużą). Dobrze to widać na tym zdjeciu: http://image1.trefle.com/images/voiture-oc...57-81139731.jpg . Na Megance powinny wyglądać OK, bo jest znacznie niższa. Będę myślał nad 17" jednak...

@Liso - są na allegro do kupienia za 1800PLN (aukcję można znaleźć w wyszukiwarce). Wyglądają na rzeczywiście w idealnym stanie i wydawały mi się warte grzechu :P

fakt, lepiej pasuja do MIII aczkolwiek poszukaj wzoru Spirale - one powinny wyglądac już dużo lepej (wg. mnie). Co do 17" to na 100% Twoj Scenic będzie na nich lepiej wyglądał - różnice w cenie felg nie będzie zbyt duża za to gumy będą juz niestety zdecydowanie drozsze - z oryginału najfajniejsze będą Sari. Co do ceny to ja nówki nieużywane (16" Sport) wyhaczyłem na allegro za 1400PLN razem z kosztami przesyłki i kompletem śrub (inne są do alu inne do stalowych) - tyle że polowałem na nie 2 miesiące :P

Mnie również podobają sie felgi (17") które ma kubal

[email protected], Ja myślałem, że może chcesz je na zimę. Na lato to te 16 kiszkowate. Na allegro są oferty 17 Sari z oponami za rozsądne pieniądze. Ja pytałem właśnie z myślą o zimie, mam teraz stalowe ale to była pomyłka. Mam ochotę właśnie na Spirale bo takie są też oryginalnie w SIII Privilege. Na zdjęciu mój SIII z 17 Sari. Nie mam lepszych fotek bo nawet na nich nie zdążyłem wyjechać.

Według mnie ładniejsze są 17 wzór Schuss a już całkiem super te z limitowanej wersji Bose na 2011 - też Schuss ale z czarnymi elementami, do mojego czarnego super by pasowały. Z chęcią bym się zamienił za takie.

sari.jpg

Kurczę, ja mam opony, na których przejechałem raptem 4kkm. I to są 16". Tak na zdrowy chłopski rozum powinienem szukać 16" felg. Znalazłem takie na alledrogo http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1491166588 . Właśnie 16" i już się skontaktowałem ze sprzedającym. Tylko w opisie napisane jest, że to są oryginalne felgi renault. Ale ja nie kojarzę, abym takie ostatnio gdziekolwiek widział. I jeszcze jedno - co ze śrubami? W fordzie pamiętam, że śruby do stalówek i alu były zupełnie inne. Jak jest w Reni?

[email protected], Tak to są oryginalne od SIII - Privilege ma takie w standardzie. Właśnie chyba też sobie takie kupię na zimę. Co do śrub to w sumie są inne. Jeżeli masz fabrycznie stalówki to masz śruby bez takiego jakby pierścienia obracającego się i w alufelgach może być problem potem z odkręceniem. W drugą stronę (z alufelg na stalowe) już nie ma aż takiego problemu - ja tak jeżdżę.

Rozważałem zakup felg od tego gościa (innych niż te, którymi jesteś zainteresowany), ale skontaktowałem się z kupującym, który wystawił mu negatywa. Kupił od niego felgi, które okazały się felerne.

[email protected], tak jak pisali przedmówcy to są oryginały od wersji privilage (zarówno SIII jak i MIII) - cena uważam jest bardzo dobra - troche pojechal z tymi znaczkami - w ASO są po 16PLN :P; śruby musisz sobie niestety dokupic - cena od 4 do 7PLN za szt (w ASO 16) - jakbys chcial mam oryginalny komplet na zbyciu - szczegóły na PW. Poproś może kogoś z Wrocka żeby podjechał, obejrzał i może sfinalizował transakcje za Ciebie :P

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Zacznę od WSK (Wielce Szanownego Kolegi) bowie - jeśli można, to na czym owa felerność polegała? Te fele z allegro są niby nowe. Z drugiej strony zastanawiam się, skąd tak niska cena za nowe alusy :P

Jeśli chodzi o kwestie poruszone przez WSK athlona - w sobotę jadę do Wrocka do IKEI, więc w sumie będę bezproblemowo w stanie załatwić wszystko samodzielnie :P Obejrzę też te felgi dokładnie, bo post bowie-go dał mi niezłą pauzę :P . Cena znaczków pewnie taka, bo chce sobie zrekompensować nieco niską cenę felg. Jeśli chodzi o śruby - to bardzo chętnie. Szczegóły (adres) podaję na priv :P

Publicznie nie będę publikował. Sprawdź PW. Generalnie, on te fele sprzedaje już z pół roku i nikt specjalnie nie chce ich kupić.

Ja wyznaję zasadę, że takich rzeczy NIE KUPUJĘ U HANDLARZY "ZŁOMEM" chyba, że mam pewność iż będzie to nowe, na przykład opony. Nigdy nie wiesz, czy nie ma jakichś wad ukrytych, a na spawanych felach strach jezdzić. Najlepiej kupić od osoby prywatnej, która zmienia alusy z jakiegoś powodu, na przykład zmiana na większe.

Dzięki bowie :P Wysłałem do niego bardzo grzeczne, acz konkretne zapytanie, czy aby, że się wyrażę, nie robi mnie w wała. Zobaczymy, co odpowie...

[ Dodano: 2011-03-09, 10:03 ]

OK. Uzyskałem odpowiedź, że felgi nie mają żadnych wad. Niemniej, choć jeszcze swoich planów nie wyjawiłem sprzedającemu, we Wrocławiu spotkamy się w zakładzie oponiarskim i to tam dopiero, po sprawdzeniu felg, dojdzie do transakcji. Tak chyba będzie najbezpieczniej...

troche pojechal z tymi znaczkami - w ASO są po 16PLN :P

Poważnie? Wyglądają tak jak do moich kół z mII a mi zaśpiewali 50zł za sztukę :shock:

to zależy od salonu ale rzeczywiście jest troche drożej - niecałe 33 brutto za 1 szt co po małym upuście daje ok 104PLN za 4szt - "dla partnera handlowego" cena to niecałe 18pln netto

Ok, wróciłem z Wrocławia. Bez felg :roll: . Generalnie - jak pisał WSK bowie, sprzedający ma chyba jakiś problem z prawdomównością, że użyję eufemizmu. A jak to było? Ano, zajechałem na miejsce, kulturalnie się przywitałem i zostałem zaprowadzony na "podwórko" za domem, na którym oprócz "moich" felg stało jeszcze kilka piramid z innymi felgami. Te "moje" już leżały odłożone. Pierwsze, co rzuciło mi się w oczy, to uszkodzenie lakieru na jednej z felg - znajdowało się tam wgłębienie wielkości paznokcia i głębokie na jkiś 1mm (czyli zdrapany lakier plus co nieco aluminium). Facet mówi, że w sumie to ta jest najgorsza, ale że można kupić lakier zaprawkowy i zamazać :P . Potem patrzę, na jednym z ramion tej samej felgi, oraz na jednym z ramion drugiej felgi wyraźne zadrapania, jakby ktoś raz przejechał szczotką drucianą. Brud tam wlazł oczywiście i w oczy się rzuciło. Plus - wszystkie miały lekko, bo lekko, ale jednak otarte ranty. Przypomnę, że felgi na aukcji są oferowane jako nowe :P Facet to podsumował, że najważniejsze, aby felga była prosta. Być może. Ale nie dla mnie. Dla mnie najważniejsze jest to, aby towar, który jest sprzedawany odpowiadał ściśle opisowi, nawet jeśli ten opis ma ostatecznie spowodować, że z zakupu zrezygnuję.

Ostatecznie grzecznie podziękowałem za poświęcony mi czas i odjechałem do IKEI. Bo to tam dzisiejszego dnia się głównie wybierałem, a to, że felgi sprzedawał ktoś z Wrocławia był korzystnym zbiegiem okoliczności. Ciekaw jestem, gdybym był łatwowierny i uwierzył, że felgi są naprawdę nowe (sprzedający zapewniał wielokrotnie, że wszystko jest zgodne z opisem, a felgi nie mają wad), zapłacił, a potem tego wszystkiego, co powyżej zrelacjonowałem, dowiedział się nie przed zakupem, a już po :roll:

Tak więc, WSK bowie, raz jeszcze dzięki za priv-a z opisem Twoich perypetii. Ich opis mnie uczulił na tyle, że nie wtopiłem pieniędzy, co niewątpliwie by się stało, gdybym postępował jak zwykle, czyli uwierzył i zapłacił, uzgodnił szczegóły dostawy, a potem odebrał towar, za który wierzyłem, że zapłaciłem.

I na koniec uwaga - bowie ostrzegał, żeby uważać na tego gościa. Wypada mi się pod tym podpisać :P

Tak więc, WSK bowie, raz jeszcze dzięki za priv-a z opisem Twoich perypetii.

Fajno, że się przydałem. Zaznaczam tylko, że to nie były moje perypetie, tylko gościa, który wystawił negatyw sprzedającemu. W przypadkach wątpliwych najlepiej wybrać opcję przesyłki za pobraniem, sprawdzić towar w obecności kuriera i absolutnie nie odbierać towaru w przypadku najmnieszych wątpliwości. Unika się wtedy bujania ze sprzedającym, który będzie usiłował wmawiać "ależ przecież Pan odebrał towar, mógł Pan sprawdzić". W przypadku nie odebrania przesyłki nic się nie traci, problem ma sprzedający, bo płaci koszty transportu. Może jak się kilka razy przejedzie na kasie, to w końcu pójdzie po rozum do głowy i będzie opisywał towar zgodnie ze stanem faktycznym...

Jeszcze raz zaznaczam, aby rzeczy na których szczególnie nam zależy nie kupować od handlarzy, to jest szczególna grupa sprzedawców, którzy bardzo często mijają się z prawdą... Allegro, to nie ebay, nie daje żadnej ochrony kupującemu. Na ebay, jak kupisz coś i zapłacisz paypalem, to dostaniesz zwrot kasy. Sprzedawcy boją się wszelkich sporów, jak diabli. I to oni mają problem, gdy otworzy się spór na ebay. Przerabiałem to kilkukrotnie. Spory na allegro to żenada, jeśli strony nie dojdą do porozumienia, to dostaje sie info z allegro, że można iść do sądu. Wielka szkoda, że ebay się u nas nie przyjął...

Witajcie Panowie.

Proszę powiedzieć mi w końcu jaki jest nominalny rozmiar felg w naszych Scenicach??

Poza 5x114,3 już dalej jestem głupi (szerokość 6,5 czy 7") i jakie ET jest w felgach??

Podam przykład na allegro używanych felg od Nissana. Nawet mi się podobają więc zastanawiam się nad zakupem.

http://moto.allegro.pl/felgi-nissan-maxima...1568439678.html

Dodatkowo mam fotkę od gościa od wewnętrznej strony

076159d1240b8386m.jpg

Zerknijcie i dajcie mi odpowiedź na pytanie czy będą pasować??

[ Dodano: 2011-04-21, 16:31 ]

No cóż szkoda, że nikt mi nie odpisał. Ale już się dowiedziałem, że te felfi co pokazałem nie przypasują do mojego auta.

[ Dodano: 2011-04-21, 22:20 ]

http://moto.allegro.pl/4-alufelgi-autec-7-...1557123002.html

A co myślicie o tych??

[ Dodano: 2011-04-30, 15:58 ]

No cóż nadal nikt nie pomaga :-( :shock: no trudno.

To może jeszcze jedna propozycja??

http://moto.allegro.pl/alufelgi-16-5x114-3...1583923330.html

Będą pasować??

Witajcie ponownie.

Kupiłem używane felgi firmy DEZENT 7J model V dark z 2009 roku. Felgi pochodzą z Avensisa (koledze zostały po aucie). Problem pojawił się z otworem centrującym. Z mojej wiedzy wynika, że w Reanaultach jest 66,1. Natomiast w Avensisach były 60,1. Czeka mnie rozwiercenie otworu do wymaganej średnicy.

I tu pojawia się moje pytanie/wątpliwość czy taka operacja może wpłynąć na właściwości jezdne?? Czy mogą pojawić się jakieś bicia?? Czy mogą zaistnieć jakieś problemy z wyważeniem??

Proszę o opinie i Wasze doświadczenia w tym temacie.

Pozdrawiam

Kolo

Musisz znaleźć kogoś z dużą tokarą i będzie git. Nie wiem jaki to kształt felg ale myślę, że zebranie 3mm nie zrobi im różnicy. A co do bicia to firmy sprzedają z większymi otworami i oferują plastikowe pierścienie centrujące, więc jak będziesz miał fachowo dotoczone to żadnych problemów być nie powinno.