Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zgrzyty na biegu jałowym i wypadający 5 bieg


wotekba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Może ktoś będzie w stanie mi podpowiedzieć.

Od kilku dni stałam się posiadaczką scenica I 1,9 dti. Podczas powrotu od sprzedawcy, po jakiś 200 km zaczął wyskakiwać mi 5 bieg. Najpierw rzadziej, a potem to już normalka.

Przytrzymywanie gałki biegów nic nie dawało.

Gdy się zatrzymałam to stwierdziłam, że na biegu jałowym ze skrzyni dochodzą jakieś zgrzyty, klekotanie metaliczne.

Następne 200 km jakoś na czwórce i wyskakującej piątce przejechałam. Pod koniec jazdy 5-ki nie dawało się już łatwo wrzucić -zgrzyty.

Jestem umówiona za kilka dni do mechanika, ale kurcze po nocach nie mogę spać, bo nie wiem co mnie czeka? Ile będę musiała grosza wysupłać na naprawę i co mogło się z tym autem stać.

Plis o opinie

Joasia

 

[ Dodano: 2011-02-28, 20:09 ]

No właśnie.

Zapomniałam dodać, że jak wysprzęglę auto to zgrzyty znikają...

Joasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że sprzedawca wcisną Tobie auto z rozpadającą się skrzynią biegów, inną możliwością jest również walnięta poduszka pod skrzynią, przez co piąta chodzi tak jak opisujesz. No cóż mechanik zobaczy i powie co i jak. Jak walnięta skrzynia, to będzie spory koszt - niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, od osoby prywatnej:(

 

[ Dodano: 2011-03-04, 11:30 ]

witam

Wczoraj mechanik dobrał się do mojego auta. Powiedział, że w skrzyni była raptem "setka" oleju. Nie rozbierał jej, ale kazał mi szukać drugiej skrzyni. Stwierdził, że był wyciek przez uszczelniacz na półośce.

A nie sądzicie, że może najpierw należałoby od nowa wlać porządny olej i zobaczyć jakie będą efekty?

 

[ Dodano: 2011-03-04, 16:46 ]

witam ponownie

może ktoś wie?

Znalazłam skrzynie biegów od 1,9 DCI z symbolem JC5 113.

W moim Scenicu jest JC5 109.

Czy uważacie, że te skrzynie są podobne do siebie i ta pierwsza spasuje do mojego auta?

 

[ Dodano: 2011-03-11, 13:42 ]

skrzynia zapakowana, nawet pasuje, troche mnie to kosztowało, ale cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kolego napisz jak sprawuje się ta nowa skrzynia ( jc5 113) czy są jakieś ròżnice w urzytkowaniu , spalanie , obroty silnika w stosunku do starej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedź , ją mam silnik f9Q736 a skrzynie JC5 109 przebywam za granicą i szukam odpowiedniej lub zbliżonej do mojej skrzyni moc silnika 72 kw. 98 km, dlatego zainteresował mnie przypadek kolegi wotekba. Będę wdzięczny za sensowne podpowiedzi , a może ktoś z kolegòw ma w tej kwestji doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Zawsze trzeba sprawdzić śrubę na 5 biegu czy jest dokręcona bo ona się lubi odkręcić i powstają cyrki w skrzyni biegów. Jeżeli jest zakręcona to wtedy myślcie o wymianie skrzyni.

Wiem co piszę mi zablokowała się skrzynia na 3 biegu a objaw wcześniej to był dziwny dźwięk wibrujący kiedy hamowałem na 5 biegu wszyscy pisali na forum i mechanicy też mówili że skrzynia biegów do wymiany zdemontowałem dekiel 5 biegu i znalazłem śrubę dokreciłem i wszystko wróciło biegi i skrzynia pracuje normalnie

Edytowane przez Wojtasf100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!