Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane I phI światła mijania


Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem i nic nie znalazłem, są tematu podobne do mojego, ale to nie to samo...

A więc, kilka dni temu jak włączyłem światła mijania, zauważyłem mrugnięcie, ale świeciło dalej, więc mówię jest ok. Potem zdarzyło się to jeszcze 2 razy...

Ale wczoraj wszystko działało tak, jak powinno, zgasiłem auto, poszedłem na chwilę do domu, a światła już nie dzialają.... Mineło kilka godzin, światła nie działają, a tu nagle się zapalają się. Gdy je wyłączyłem, to już poraz kolejny się nie włączył i tak do teraz... Bezpieczniki są dobre, żarówki też, kabelkami ruszałem, myślałem, że może coś się poluźniło, ale nic... O co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to była kostka przy kierownicy. Ktoś już wcześniej włożył w nią 5 gr żeby lepiej dociskała, ale jak widać i to przestało działać. Ja zastosowałem mały drewniany klinik i wszystko działa jak należy, a mechanik mnie już straszył, że koszt naprawy to 150 zł :P

Więc mam je w kieszeni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, rozwiązałem go rozbierając przełącznik świateł i czyszcząc go, podgiąłem trochę styki od kostki w przełączniku i do dzisiaj mam święty spokój. Koszt = trochę alkoholu do przeczyszczenia styków ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Niezakładając nowego tematu piszę o swoim problemie ze światłami. Jeden reflektor świeci słabiej. Zmieniłem żarówkę na nową bez zmian. Co można zrobić, aby światła świeciły jednakowo (mocno)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markar, najpierw sprawdź, czy szkła i lustra obu reflektorów są jednakowej barwy, być może ktoś kiedyś wymieniał jeden z nich i się zestarzał. Jeśli nie, to trzeba sprawdzić napięcie wyjściowe jakie dochodzi do kostki przy samej żarówce. Jest jeszcze kwestia, czy masz dobry styk połączeń. W Fiacie 125 też miałem taki problem, okazało się że był walnięty przekaźnik rozprowadzający równe napięcie/amperaż na każdą z żarówek, ale tego w renault chyba nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkła wyglądają jednakowo. Lustra nie wiem, bo nie wiem jak się do nich dostać, żeby je obejrzeć. A może włożyć jakąś lepszą (jeśniejszą) żarówkę do tej gorszej lampy? czy to może być rozwiązanie? Oczywiście najpierw obejrzałbym lustra. Tylko jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustra widać przez szkło, zmiana żarówki nie pomoże, zaszkodzi na dalszy plan, gdyż będzie przegrzewać całą lapmę, tj. lustro, szkło nowsze wersje mają plastikowe, kostkę i zniszczy je w końcu. Poczekaj, nie śpiesz się, ja nie jestem znawcą, zaraz pewnie odezwą się inni koledzy, choć kojarzę, że gdzieś na forum było o podobnej usterce, nie pamiętam jednak jaki był tytuł, coś o nie palącej się żarówce (chyba). Jednym z pomysłów było właśnie sprawdzenie czy jest dobre napięcie, inny czy jest masa, inny kostkę psikał penetratorem, czy polepszaczem połączeń. Poszukaj albo poczekaj, pewnie ktoś się odezwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź napięcie na kostce.

Zrób do na dwa sposoby, plus i masa w kostce, oraz plus i masa na karoserii.

Jak się z tym uporasz, to daj znać i napisz wyniki (dla świateł z obu stron).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jutro po pracy sprawdzę i dam znać. Narazie dziękuję. Pozdrawiam

Nie wiem czy na dobrych stykach kostki mierzyłem (zielony i czarny). Nie zmierzyłem przez masę na karoserii.

A więc tak: lewy/prawy aku

silnik włączony: lewy-12,6V prawy-12,9V aku-14,0V

silnik wyłączony: 11,6 11,8 12,6

Co ciekawe prawy reflektor świeci właśnie słabiej a napięcia na nim są wyższe. Co Wy na to?

Edytowane przez markar74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!