Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

uszczelka miski olejowej


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Odgrzewam kotleta!

Przymierzam się do wymiany oleju w Megane II ph I 1.9 dci i po zdjęciu osłony zauważyłem na niej plamy oleju, a cała miska jest mocno "spocona". Oględziny pokazały, że cieknie z pod uszczelki miski olejowej.

Moje pytanie brzmi: czy samodzielna* wymiana uszczelki pod miską olejową jest wykonalna? Pytam gdyż mam pewne wątpliwości, a mianowicie chodzi o śrubki znajdujące się po stronie kaska klinowego - nie wiem czy one tam są bo nie ma dostępu do tamtej strony miski. Jeżeli są to jak się do nich dobrać? Nie raz wymieniałem uszczelką pod miską (w innych autach) ale pierwszy raz mam styczność z tak zabudowaną miską olejowa i stąd moje wątpliwości i pytana.

------------------------------------------

* - Jeżeli chodzi o moje umiejętności majsterkowania i wyposażenie to nie jest źle, kanał w garażu, pneumo-narzędzia i kilka dobrych zestawów kluczy wszelakiej maści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam.

Sorry że stary temat wygrzebuję, ale cieknący olej nie daje mi spokoju.

 

Parę dni temu zrobiłem mały remont w megane i okazało się, że po wymianie uszczelki na nową elringa problem nie tylko nie ustąpił, ale też się zwiększył!

Śruby są dokręcone z taką siłą jaką podali w instrukcji serwisowej.

Moje pytanie jest następujące:

Czy ktoś spotkał się z wypaczoną miską olejową, bo problem dotyczy ciągle jednej strony!

Czy ktoś może podczas uszczelniania miski nie zastosował uszczelki tylko zrobił wszystko na silikon?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,Witam

Sprawdź dokładnie czy leci ci z uszczelki, czy może z simeringu między skrzynią a silnikiem.U mnie tak było,że też myślałem ,że to uszczelka. Po wymianie z uszczelki nie ciekło, ale za to poszło w następnym słabym punkciel, czyli simering.Sprawdź dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Po dogłębnej analizie tego i owego pod silnikiem i możliwych źródeł wycieku oraz po rozmowie chyba z tuzinem specjalistów zdecydowałem się na drastyczny krok wymiany uszczelniacza wału...

Sam wał nawet w serwisie kosztuje max. 100 PLN, niestety robota 450, a przy okazji zmieniłem też koło dwumasowe, sprzęgło i kilka pierdołek za 200 zł. W sumie kosztowało mnie to 3100 zł. Samochód od mechanika odebrałem dopiero parę dni temu, zdążyłem zrobić ledwo 100 km. W związku z powyższym nie mogę jednoznacznie stwierdzić, że problem został rozwiązany, niemniej jednak po pierwszej nocy w kanale pod miską nie było plam :applause: Za około 2-3 tygodni będę mógł jednoznacznie stwierdzić czy to było przyczyną.

Prawda jest taka, że wymiana uszczelki jest skuteczna w 20% (moim zdaniem) bo jeżeli nie jest ona faktycznie uszkodzona to nie ma prawa żeby olej leciał, bym bardziej że miska ma specjalny rowek, który uniemożliwia złe ułożenie się uszczelki. Myślę że w większości przypadków to uszczelniacz wału jest problemem.

Niestety nie ma innego sposobu żeby się przekonać czy uszczelniacz jest uszkodzony czy nie jak ściągnięcie skrzyni.

W razie pytań służę pomocą

 

Dodano: 12 mar 2015 - 08:28

Witam ponownie.

Niestety problem nadal jest nie rozwiązany. Po wymianie uszczelniacza wału faktycznie prawie nic nie leciało - może jedna kropla po trasie. Niestety po paru tygodniach problem powrócił. Byłem u mechanika i znów ewidentnie leci z pod miski olejowej, dodatkowo odma się lekko poci, ale może to nie ma związku. Przy okazji rozmowy okazało się, że oni wymienili na "swój" koszt uszczelkę przy okazji ostatniej roboty.

 

Mój mechanik (notabene mój imiennik) okazał się być bardzo ludzki i załatwił mi drugą miskę na wymianę żeby zobaczyć co się będzie działo. Tak więc planuję się umówić po świętach wielkanocnych na sobotę żeby zrobić u niego tą miskę. Mam nadzieję, że to już będzie koniec mojej przygodny z wyciekiem bo i ja i mechanik mamy dość tego problemu.

 

P.S. Sorry, ale musiałem dodać post żeby było widać że coś jest napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam.

Ciekaw jestem czy udało się rozwiązać ten problem, ponieważ borykam się z tym już od dawna.... Wymieniłem wszystkie uszczelniacze , miska była trzy razy uszczelniana i pod silnikiem powódź...Dodam że naprawy były przeprowadzane w warsztacie..

Kupiłem drugą miskę jednak zastanawiam się czy to ma sens?.. Tym razem zamierzam to  sam wykonać... Drodzy koledzy czy koniecznym jest odkręcenie ramy chłodnicy do wycięcia miski olejowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witaj.

W moim przypadku wymieniałem uszczelkę 3 razy i straciłem mnóstwo pieniędzy. Okazji się że musiałem wymienić miskę ponieważ ta była przywara i nie przylegała dobrze... 

Odpowiadając na pytanie nr 2. U mnie miska była robiona w warsztacie ale jak na początku sam zacząłem się za to zabierać to musiałem wykręcić śrubę z sanek że je odsunąć, wtedy już wszystko bez problemu można bylo zdemontować.

PS. Jeżeli chcesz to zrobić to zaopatrzenie się w śruby M7 do miski. Dodam tylko że renault nie produkuje tych śrub od 2007 roku :applause: jednak na szczęście 3 lata temu były dostępne w peugocie w paczce po jakieś 20 złotych na zamówienie :smug:

Powodzenia
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!