Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cykanie ?


boban666

Rekomendowane odpowiedzi

Takie same problemy jak u państwa, najbardziej słychać to jak silnik jest zimny stopniowo ze wzrostem temp. stuki cichną lecz dalej są słyszalne. Jak jadę samochodem i dodaje gazu to ucicha ale jak obroty się ustabilizują zaczyna cykać, jak gwałtownie przyspieszam i spuszczam nogę z gazu też przez pewien moment słychać cykanie. Ogólnie odgłos wychodzi tak jakby z kolektora dolotowego, po odkręceniu korka wlewu oleju nic głośniej nie słychać cykania tylko szum.

 

Zamieszczam filmik odpalanego samochodu po postoju 8 godzinnym (najlepiej wyłączyć tubę basową):

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryskiwacze w filmiku na pewno słychać, ale jeszcze słychać, że coś jest nie tak z wydechem. Albo się gdzieś obija, albo katalizator się skończył.

Ostatnio u ciotki takie obijanie się wydechu usuwałem. Okazało się, że obijała się osłona kolektora wydechowego o kolektor. Wystarczyło w miejscu obijania się odgiąć blachę młotkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzy zaworowe ustawione Dolotowy na 0,15 a wylotowy na 0,20 a jeśli chodzi o buczenie to ostatnia rura wydechowa jest już posiatkowana tak ja zjadło ;p A odgłos faktycznie cykanie słychać gdzie kolektor dolotowy a zaraz niżej idzie listwa wtryskiwaczy :) pozniej zamieszcze filmik z otwartą maska będzie lepiej słychać

 

A oto i Filmik :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, mała różnica zdań. Tobie chodzi o to walenie, a nie cykanie. Ewidentnie jest gdzieś nieszczelność/dziura w wydechu i to jej wina. Po kolei sprawdzić cały wydech, począwszy od kolektora z uszczelką.

A, i jeszcze jedno. Z tego co słyszę, to masz za luźno ustawione zawory...

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to cykanie tudzież terkotanie nie występuje w przedziale 2000 - 2500 może 2800 obrotów?

 

U mnie jest ten sam problem co u Bobana, ale cykanie słyszalne jest głównie w tym przedziale. Co to może oznaczać? Meganecoupe02 wskazał na poduszki silnika, byłyby łatwiejsze do wymiany niż uszczelka kolektora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meganecoupe02 wskazał na poduszki silnika, byłyby łatwiejsze do wymiany niż uszczelka kolektora :)

paulie, Ty masz 16V więc trochę inna konstrukcja. Terkotanie o którym pisałem może pojawiac się przy obciążeniu silnika (w ruchu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

WItam

No i cykanie wróciło :).Za długo się nie cieszyłem :).Urwana szpilka :P.Próbowałem tzw.sprężynek ale nic to nie dało bo dalej jest te cykanie a kolektor siedzi dośc mocno :P.Trzeba się chyba zastanowić nad nowym silnikiem :P.Szkoda że ta usterka nie wyszła rok temu kiedy wymieniałem uszczelkę pod głowicą ;).

Edytowane przez boban666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym klekotaniem walczyłem z pół roku. Nawet regulacja zaworów nie pomogła. 2 tygodnie temu został wymieniony wałek rozrządu oraz krzywki bo były już mocno zjechane. Po tym ucichł:). Kilka dni temu znów zaczał delikatnie klekotać, ale ponownie doregulowałem zawory i jest cichutko. Klekot miałem identyczny jak na filmiku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie również było cykanie (trekotanie). Najgorzej na zimnym silniku, jak nie dawałem dużo gazu i jechałem mniej więcej stałą prędkością to było w miarę, ale jak dałem gazu, auto zaczęło nabierać prędkości to cykanie było głośne. Troszkę ciszej było po przejechaniu kilku km, jak już się zagrzał.

Ustawiłem zawory, nie pomogło. Więc pomyślałem że ustawie raz jeszcze, no i jest lepiej. Na zimnym silniku jeszcze trochę słychać ale po chwili jest sporo lepiej niż było.

Co stwierdziłem.??

Z tego co zauważyłem to dźwigienki zaworów uderzając w zawory wybijają sobie małe dołeczki w miejscu uderzenia i jak wszystko się nagrzeje a więc też troszkę się rozszerzą pod wpływem temperatury to cykanie jest mniej słyszalne.

Tym cykaniem, które jeszcze trochę słychać, przestałem się przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!