Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane I phII ] 1.4 16v skrzynia biegów


woytek13

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moją skrzynia biegów. Sprzedawca zapewniał że to łożysko w kole tak wyje ale gdy pojechałem do mechanika okazało się że wycie z lewej strony aut to skrzynia (lub dokładniej mechanizm różnicowy gdyż auto podczas toczenia, przy wciśniętym sprzęgle nadal wyje). Łożyska też nie są w zbyt dobrym stanie, no ale o to się aż tak nie boje. Skrzynia wyje tak bardzo, że powyżej 80 nie da się jechać, przy 100 już wszystko drży (jakby przypadkiem czytał to sprzedawca auta to wysyłam mu serdeczne pozdrowienia ... )

 

Teraz dostałem radę żeby zamiast próbować to naprawiać to wrzucić nową skrzynię. Moja ma oznaczenie JB1 961 ale niewiele widzę takich w ogłoszeniach. Znalazłem skrzynię JB1 510, po poszukiwaniach na forum domyślam się, że pasować będzie tylko pozostaje kwestia przełożeń. Aha no i skrzynia pochodzi z Thalii II, ale jeżeli oznaczenie ma takie samo to powinna chyba pasować i do mojego megane. Znalazłem pdf'a z przełożeniami skrzyń ale jest on z 1997r i chybia nie zawiera żadnej z interesujących mnie części. Jedyne badania jakie przeprowadzam to oglądanie filmów na youtube gdzie ludzie jeżdżą thaliami i pokazują jak auta przyspieszają (na oko biegi mają podobną długość, ale nigdzie nie widziałem np piątego biegu a wiem że np on może się różnić).

 

Czy dialogys zawiera informacje jakie mnie interesują? Nie mam kosmicznego łącza żeby pobrać go w godzinę (ani nawet w dzień) więc chciałbym mieć pewność czy warto blokować łącze.

 

Z góry dziękuję za pomoc, mam nadzieję że ludzie tu nie zawiodą mnie tak jak sprzedawca oraz niestety autko :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej jest, po wsadzeniu palca w otwór kontrolny od razu topi się w oliwie więc chyba w normie.

 

Co do tej skrzyni to jest pewność ile wyniosą części? Jakie to łożyska? No i tak jak mówiłem, prawdopodobnie to wyje mechanizm różnicowy. On też jest naprawialny? Nie wiem czy każdy warsztat mi to zrobi, skrzynie to i sam bym wymienił ale jej naprawy (lub naprawy m. różnicowego) raczej nie. Wymiana skrzyni to 200zł (robocizna). Wymiana łożyska w niej to 200zł + właśnie koszt rozebrania skrzyni. Sam nie wiem czy to wyjdzie taniej i pewniej. No i niestety minus wymiany skrzyni to stan tej "nowej" którą kupie z jakiegoś anglika (o dziwo każdy na allegro ma ok 100tys km...)

 

Ponawiam pytanie, które miało być dla mnie najważniejsze: jakie są różnice w skrzyniach jb1 961, a jb1 510 (ta ponoć jest z thalii). Czy 510 będzie pasowała do mojego megane?

 

Wielu odpowiedzi nie uzyskałem... A ja nadal nie wiem co robic :/

Edytowane przez woytek13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak.

Organicznie nie cierpię kupować kota w worku.

Żeby wrzucić skrzynię biegów, nowa czy używaną musisz ją wyjąć z samochodu. Koszt kupienia nowej używanej skrzyni będzie pewnie podobny jak jej regeneracja. Potem to wszystko trzeba wrzucić do auta. Więc koszty masz jednakowe.

Kupując używkę nie masz 100% pewności, że i ona po jakimś czasie nie zacznie wyć strzelać itp.

Skrzynie biegów i dyfer jak najbardziej się naprawia. Chyba, że wszystko wewnątrz zostało zmielone, w tedy jak najbardziej tylko używana wchodzi w grę.

Ja bym Ci jednak proponował wymienić olej w skrzyni. Wymieniałeś kiedyś czy jeździsz od nowości? Spróbuj. Najwyżej stracisz jakieś 200 - 250 zł, ale wiele możesz zaoszczędzić.

Co do różnic w oznaczeniach skrzyń nie powiem, mogą się np różnić obudową sprzęgła, stąd takie oznaczenie. Przypuszczam, że sama skrzynka będzie identyczna. Nie wiem też co z dyfrem? Może być taki sam może być inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kolega z forum megane coupe mi wyjaśnił, że cokolwiek by mi do głowy nie przychodziło i jaka by to okazja byłą to brać tylko i wyłącznie skrzynię o takim samym oznaczeniu. Więc będę szukał tego samego (jeżeli dojdzie do wymiany).

 

Kwestia oleju to magia, gdyż auto kupiłem tydzień temu i w obszernej dokumentacji jaką dostałem z autem nie ma słowa o wymianie oleju w skrzyni. Podejrzewam że nikt tego nie robił, barwa oleju jest ładna ale co jest na dnie to nie mam pojęcia. Skrzynia nie jest totalnie zdemolowana gdyż auto cały czas jeździ, więc może faktycznie wymiana nie będzie aż tak kosztowna... Sam już nie wiem co z tym zrobić. Używane skrzynie chodzą po 300-500zł, czy uda mi się w tej cenie naprawić starą? Tego nie wie nikt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam problem z moją skrzynia biegów. Sprzedawca zapewniał że to łożysko w kole tak wyje ale gdy pojechałem do mechanika okazało się że wycie z lewej strony aut to skrzynia

 

WItam

mam chyba podobny problem

 

Opisałem go pod adresem:

 

http://megane.com.pl/topic/38955-halas-typu-buuuuu-podczas-jazdy/

 

Jakie macie pomysły ?

Czy to napewno będzie skrzynia ??

Wlałem CERAMIZER ale nic to nie daje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!