Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

spalanie


czarek

Rekomendowane odpowiedzi

1.5dCi najmniej pali przy jezdzie kolo 90kmph potem rosnie jak na drozdzach :/ a ciagnac po autobahnie mam wlasnie spalanie kolo 7-8L ciagnac 130-150kmph samemu. Scenic powinien spalic troche wiecej z racji wymiarow. na autostradzie mozna zaoszczedzis 1 do 2L podpinajac sie za kogos.

tu pozdro z sierpnia dla Opolan :mrgreen: swietnie sie z(a) wami jezdzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czyli tak ma byc z tym spalaniem nie ma zadnej usterki ?? bo ma go od 2 tygodni i myslalem ze pali mniej w miescie pali 7 l. to jest do przyjecia ale na trasie to duzo wczesniej mialem seata toledo 1,9 TDI 145 ps i na trasie przy 160 180 palil 6 l do 120 4 l.i mam pytanie jeszcze jak sie rygluje drzwi przednie zeby po zamknieciu nie mozna bylo otwozyc od srodka chodzi o przednie bo tylne blokuje sie przyciskiem kolo sterowania szyb .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emmm co do ryglowania to CHYBA megane nie ma takiej opcji

natomiast w sprawie spalania, widze ze masz ciezka noge :/ ja ostatnio po miescie troche sie wyzywalem i mam 6.3L a normalnie mi pali 5.6-5.8 w trasie mam kolo 4.5jadac tak pod 100 + wyprzedzanie jak sie nadarzy okazja. mieszane mi wychodzi kolo 5.1

 

w sierpniu jak jechalem do Szklarskiej Poreby to tak. na A4 do Wroclawia rowno 130 (sam), 150-160 za kims, za Wrockiem jechalem tak 80-110 + dynamiczne wyprzedzania i po zatrzymaniu u celu mialem 6.2 (albo 6.1?)

i tak jak pisalem wczesniej. jadac sam kolo 150 palil 7-8L, 130 - 6-7, 150 za kims - do 6

po zjechaniu z A4 najczesciej widzialem kolo 3-3.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z dystrybutora tyle samo wychodzi?

 

nie no ja teraz przed swietami w tych korkach to i tak sporo narabalem... te wlasnie 6.3-6.4

a jakie masz chwilowe spalanie podczas jazdy? jak np utrzymujesz delikatnie stala predkosc, bez jej forsowania, ja wtedy amm miedzy 1.5 a 4L do predkosci tak 90 (po miescie zawsze przepisowo :mrgreen: :evil:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżąc bardzo delikatnie na trasie Grandtour 1.5 dCi 100PS pali mi ok 4.2-4.5 (do 100 km/h) jak dynamiczniej ale nie przekraczając 120 (bo na północy autostrad nie ma :evil: ) to 5-5.5 w mieście 5-6.5 zależy ile świateł na drodze. Jeżdżę na Ultimate albo Vervie.

 

Sprawdzając wskazania komputera z dystrybutorem to komp zaniża o 0.1-0.2 l/100km (chyba żeby kierowca miał lepsze samopoczucie :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędnej jazdy trzeba się nauczyć :mrgreen: A potem cały czas się doskonalić :)

Komputer pokładowy jest tu dobrym pomocnikiem. Obserwując spalanie chwilowe można opanować parę nawyków. Np: po osiągnięciu określonej prędkości delikatnie cofnąć gaz, samochód nie zwolni ale zużycie spadnie nawet o 1 l/100km, przy zjazdach z górki nie wysprzęglać tylko puścić gaz, nieraz prędkość większa jest bardziej ekonomiczna od niższej(bieg i obroty) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zjazdach z górki nie wysprzęglać tylko puścić gaz,

 

To kolega nie wie, że tak się zawsze robi ;-) - dla własnego bezpieczeństwa :!:

Przy zjazdach z górki nie powinno się wciskać sprzęgła ani na luzie robić zjazdu :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1,9 dci i na trasie przy prędkości 100 - 120 kmh pali 5,2 - 5,4 l/100 km

W firmie mamy kangury z silnikami 1,5 dci - na trasie palą podobnie, a nikt ich nie oszczędza. Te silniki mają różne moce - może masz mocniejszą wersję? a może komputer okłamuje. Mi raz po przejechanej trasie pokazał średnie zużycie 4,9, a rano 5,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!