Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wskaźnik paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich!

 

po raz pierwszy zabieram głos na forum i muszę stwierdzić że jednak coś z Waszymi wskaźnikami jest nie tak :shock: .w mojej megane `97r wskaźnik poziomu paliwa zawsze opada po wyłączeniu zapłonu i tak samo jest u znajomego który posiada megane z roku `96r 1,6.radziłbym spytać jakiegoś elektryka.bo stwierdzenie,że "tak ma być"jest ulubionym w serwisie renault.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!

 

po raz pierwszy zabieram głos na forum i muszę stwierdzić że jednak coś z Waszymi wskaźnikami jest nie tak :shock: .w mojej megane `97r wskaźnik poziomu paliwa zawsze opada po wyłączeniu zapłonu i tak samo jest u znajomego który posiada megane z roku `96r 1,6.radziłbym spytać jakiegoś elektryka.bo stwierdzenie,że "tak ma być"jest ulubionym w serwisie renault.

 

witaj to że jest tak u ciebie i kolegi nie znaczy że tak ma być u wszystkich, wygląda na to że to u Ciebie jest coś nie tak lub coś ktoś przekładał z nowszego modelu po 98 roku przeczytaj wyżej co napisałem o wersjach wyposażenia a to taki dowód z instrukcji megane 96-99:

post-263-1167525305_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że to nie jest kwestia wskaźnika tylko instalacji czujnika paliwa która jest po napięciem kondensatora przez cały czas późniejsze modele tego już nie miały więc mógł ktoś wymieniać czujnik bądź pompkę paliwa i stąd te rozbieżności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już jesteśmy przy wymianie pompek to są różne rodzaje do tego samego modelu :!:

Do mojego są 3 rodzaje ;-) Niestety nigdzie nie znajdziesz oznaczenia do twojej jak jej nie wyjmiesz i nie wymontujesz - ot taki drobiazg - przećwiczyłem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam!

Mam Megi '97 z elektronicznym wyświetlaczem km, kolega ma identyczną tylko z roku'96 i w obydwóch autach po wyłączeniu zapłonu wskaźnik paliwa opada. Z ciekawości zajrzałem do dwóch innych meganek obydwie z '96 z "kręconym" licznikiem km i w tych autach wskaźnik paliwa pozostawał w ostatniej zapamietanej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

podepnę się pod ten temat, gdyż mój wskaźnik paliwa też "szaleje". jeśli chodzi o wskazanie poziomu paliwa, to po wyłączeniu zapłonu także jest wskazywany (nie opada). ale do rzeczy. włączając zapłon zapala się kontrolka rezerwy. natomiast gdy paliwo się kończy nie ma sygnalizacji. w czym problem? macie jakieś pomysły?

 

[ Dodano: 2007-06-13, 14:45 ]

i jak? wymyślicie coś? zacząłem od wyczyszczenia styków na zbiorniku paliwa (pod tylną kanapą). może jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam też mam problem z moją megi mi wskaźnik paliwa pokazuje tylko stan paliwa jak dodaje gazu, w czasie jazdy, gdy wrzucę na luz wskaźnik opada na zero, nurtuje mnie to. Nie wiem od czego zacząć czy wymienić zegary czy winna pływaka?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!