Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MotoTechnic opinie


F9Qrcze

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Wysłałem swoją turbinę do regeneracji do MotoTechnic.

Dzisiaj sympatyczny Pan do mnie oddzwonił i oświadczył mi, że moje turbo jest kompletnie rozsypane.

Tyle to ja wiedziałem już wcześniej, ale zaproponował mi dwie opcje:

  • Zregenerowana na nowych częściach
  • Zregenerowana na nowym rdzeniu

Różnica jest 300 zł netto. Czy jest sens dodawać te 3 paczki?

Ponoć rdzeń jest dostarczany przez jakąś angielską firmę, jest przez tąże angielską firmę składany, wyważany i jest certyfikat, czy karta gwarancyjna tej angielskiej firmy. Czy różnica polegająca na tym, że tamta firma jest angielska, a MotoTechnic jest polska jest warta 300 zł?

Przecież obie firmy mają wyważarki, doważarki itp i obie zdejmują turbiny z urządzeń, gdy im wyjdzie tolerancja poniżej jakiejś tam ustalonej wartości.

Generalnie facet nie chciał narzucać żadnego rozwiązania.

Ładnie przedstawił różnice i kazał mi samemu podjąć decyzję.

Jako, że turbina i tak zostanie zrobiona dopiero jutro, bo kurier ją dostarczył po południu mam całą długą noc do namysłu.

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

DOPISANE PO DNIU UŻYTKOWANIA:

 

 

No więc wybrałem wersję na nowym CHRA, czyli z fabrycznie nowym rdzeniem złożonym przez angielską firmę Melett.

Cały wczorajszy dzień dawałem mojej Medzi po garach aż niemalże zagotowałem silnik.

Mam wrażenie, że jeżdżę całkiem innym autem.

  • Zbiera się jak rajdówka
  • Nie kopci (popieram nastawienie proekologiczne <piwko> )
  • Nie gwiżdże (już mi wstyd było przed sąsiadami)
  • Siedzenia jakby wygodniejsze
  • I jakaś taka jakby ładniejsza się zrobiła

O samym MotoTechnic niewiele mogę powiedzieć poza tym, że po Pan drugiej stronie telefonu wyglądał na naprawdę przejętego moim losem i rzeczywiście próbował mi pomóc znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Oczywiście cena inna niż na giełdzie, ale też i jakość o niebo lepsza (będąc parę razy na giełdzie przyzwyczaiłem się do tego, że regenerowana turbosprężarka, to kupa zardzewiałego żeliwa), a więc otrzymane turbo na nowym CHRA zupełnie mnie zaskoczyło oprawą.

Cześć

Wysłałem swoją turbinę do regeneracji do MotoTechnic.

...

Na rdzeniu czy na częściach?

Edytowane przez F9Qrcze
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chra jest dostarczany sprzedawany przez angielską firmę a produkowany w chinach . Znam 2 użytkowników i są zadowoleni tylko im mechanik wymienił na miejscu bo miał akurat.

 

Osobiscie jakby mi padła turbina to bym sobie zamówił chra i sam wymienił

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę posiedziałem na YouTube i pooglądałem proces składania turbosprężarki i uznałem, że to nie będę miał wystarczająco dużo cierpliwości <piwko>

 

chra jest dostarczany sprzedawany przez angielską firmę a produkowany w chinach . Znam 2 użytkowników i są zadowoleni tylko im mechanik wymienił na miejscu bo miał akurat.

 

Osobiscie jakby mi padła turbina to bym sobie zamówił chra i sam wymienił

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!