Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana oleju


michalk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam Megane w wersji kombi. Na karteczce przy korku jest napisane, że olej wymieniany był przy 308 000 a następna wymiana przy 318 000. Jest to Castrol syntetyk. Olej wygląda na taki w dobrym stanie (barwa, konsystencja, ale przecież na oko parametrów jakościowych dokładnie nie zmierzę). Nie wiem czy wymiana po 10 000 jest już konieczna, na stronie http://www.chcekupicauto.pl/renault-megane-16-110km-2001-5103/ sugerują 30 000 nawet.

 

Druga sprawa, że przy poprzedniej wymianie nie wymieniono gumowych uszczelek przy wałkach, cieknie tamtędy olej (ale w takiej ilości, że po 8000 km przejechanych przeze mnie nadal jest on pod górną kreskę bagnetu, to samo wskazanie na lcd - co jest dziwną sytuacją patrząc optycznie ubywa go niby sporo, może wlali za dużo i rozsadziło). Wymienia się po prostu wydłubując śrubokrętem stare i wciskając nowe?

 

Co jeszcze powinienem szykować do wymiany przy tej okazji oprócz filtra oleju?

filtr powietrza, przeciwpylkowy, paliwa?

Ile tego oleju, 4.5l wystarczy?

Edytowane przez michalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj olej co 10 000 km, a auto będzie służyło długo.

Jakie uszczelki Ci ciekną ?

Jak uszczelniacze na wałkach rozrządu, to bez zdejmowania paska i kół się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej się wymienia co 10k km i koniec, zaoszczędzisz teraz, a potem koszta pójdą.

 

Co jeszcze powinienem szykować do wymiany przy tej okazji oprócz filtra oleju?

filtr powietrza, przeciwpylkowy, paliwa?

Paliwa można olać, ale resztę warto przy okazji wymienić (będziesz miał wszystko za 1 razem robione).

 

Ile tego oleju, 4.5l wystarczy?

5l, przy naprawdę dobrym spuszczeniu tyle wejdzie, a jak wejdzie mniej to zostanie na ewentualne dolewki.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli producent się myli w ogóle go montując i dając okresy wymianowe mimo, iż ustala je pewnie pod czyste i dobre zachodnie paliwo przyjmując np. warunki niemieckie a nie polskie?

 

Polak najpierw zaoszczędzi 20 zł, a potem spędzi pół dnia na forum i zapłaci za podpinanie do komputerów, bo mu przerywa przy przyspieszaniu, albo pada pompa paliwa...

 

To właśnie niewymienianie filtrów jest wersją jeżdżenia "na księgowego"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak najpierw zaoszczędzi 20 zł, a potem spędzi pół dnia na forum i zapłaci za podpinanie do komputerów, bo mu przerywa przy przyspieszaniu, albo pada pompa paliwa...

To proszę podaj mi przykłady MASOWO padających pomp paliwa czy innych problemów bo ktoś nie wymieniał filtra wg. zaleceń ?

Ja już Ci odpowiem NIE MA takich, to są pojedyncze wypadki (mówmy o benzynie oczywiście).

Problem z filtrem pojawia się gdy ktoś tankuje naprawdę padlinowate paliwo lub jeździ na księgowego (jazda do ostatniej kropelki paliwa, potem wlanie kanisterka paliwa i znowu do sucha, a nie to co Ty podałeś).

Wymienić warto, napisałem to zresztą wyżej, ale parcia na to nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!