Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Proszę o ocenę


lukasz9199

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich, jestem tu po raz pierwszy ale może i nie ostatni. Mianowicie nadeszła chwila zmiany samochodu i pojawił się dylemat. Znalazłem takie oto ogłoszenie: Megane I ph II classic. Jest to właściwie jedyne ogłoszenie jakie do tej pory znalazłem w woj. łódzkim, a które by mnie zainteresowało. Stąd prośba o pomoc, warto jechać 50 km by się z gościem spotkać by to oglądać z bliska?? Przyznam szczerze że wygląda bardzo ładnie, dowiedziałem się że progi i podłoga jest zdrowa, niedawno wymienił olej i filtry oraz klocki przód i szczęki tył. Jest podobno małe (5 cm) powierzchowne ognisko korozji z tyłu na nadkolu od strony drzwi. Warta swojej ceny?? Dodam że właściciel twierdzi że zawiasy ok, pali bena i gaz idealnie i że ciągle ją używa. Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja osobiście nie przepadam za sedanami więc ja bym go nie kupił...

Ale biorąc wszystko pozostałe ( "tzn do tylnego słupka") to:

- cena przystępna jak na ten rocznik i ph II ( oczywiście cena też niższa za wersję sedan)

- jest gaz 2 letni - tzn jeszcze nie wyekspolatowane bardzo wtryskiwacze i reduktor - to na plus

- jest silnik 1,6 16v - super silnik do jazdy dobre osiągi i niezbyt duże spalanie - to na plus

- silnik 1,6 16v świetnie sprawuje się na gazie - mamy w firmie scenica z 2000 roku z gazem założonym przy 120 tyś,

obecnie ma nalatane 425 tys km ( oczywiście na bieżąco serwisowany) i nadal nie bierze oleju

(w serwisie są w szoku...)

- przebieg.... duży ale do 425 tys jeszcze daleko....

- warto !!!!! pojechać i go zobaczyć - najważniejsze żeby podczas jazdy nie ściągał, nie biły przeguby, i oczywiście, żeby nie zostawiał 4 śladów za sobą...

- jeżeli będzie ok to brać bo możesz znaleźć podobne np za 4-5 tyś ale załóż gaz to 2,5 tys trzeba doliczyć

- "Obecnie po wymianie filtrów, oleju i kompletnych hamulców. Ogólnie auto jest bardzo wygodne, zadbane (wszystko na bieżąco wymieniane) i ekonomiczne. OC do końca roku, przegląd ważny" - jeżeli to jest prawda to masz jakieś 600- 700 zł do przodu plus OC prawie na pół roku co daje kolejne 200-300 zł

 

ALE NAJWAŻNIEJSZE!!! To Ty kupujesz! Tobie ma się podobać i ty ostatecznie decydujesz czy Ci pasuje!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena wydaje mi się niska, ale ... różnie bywa.

Do tego co napisał poprzednik, chcę dodać: koło zapasowe na pełny wymiar, zamienić na dojazdówkę i w bagażniku więcej miejsca, (ja jak potrzebowałem w Astrze, to zapas przenosiłem za fotel kierowcy i tak się jechało nad morze). Minusy jakie zauważyłem (ale one nie muszą oznaczać tragedii, tylko np. na co zwrócić uwagę): zardzewiały torx środkowy tylnego zderzaka, kołpaki różne. Sprawdź poprawność działania szyb, lusterek, światła (bo halogeny świecą ale nie zauważyłem aby świeciły postojówki, zapytaj przy kupnie, czy czasem nie przerobił na pseudo dzienne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niska cena,bogata wersja wyposażenia,duży przebieg.

Zygmunt Małek kołpaki przód i tył inne faktycznie pewnie właściciel je zgubił,tak jak ja kupiłem swoją ,,Malinkę'' z innym kołpakiem z przodu.

Zauważyłem jeszcze że jest wsadzone radio z innego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że przy radio będzie wyżłobiona deska, może złodziej jakiś mu kombinował?? Lekka rdza w 13 letnim samochodzie to nic strasznego, bo jak się zabezpieczy to będzie spokój, grunt by nie było gigantycznych ognisk. Sedan właśnie mi się najbardziej podoba, mimo że trochę ten tył na siłę wklejony jest. Czyli reasumując warto się wykosztować i zobaczyć?? Bo tak po zdjęciach nie widać by był bity, przynajmniej na moje oko, a to już pół sukcesu, jak silnik nie jest padło to zawiasy już niskie koszty jak czytałem ile części kosztują. Daewoo to to nie jest ale BMW też nie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a nie wydaje Wam się, że prawy przedni błotnik jest w zupełnie innym odcieniu ? Dużo ciemniejszy. Myślałem, że to złudzenie ale druga strona pod takim samym kątem jest pokazana i tego nie widać. A tu z prawej strony błotnik wyraznie odcina się od maski, zderzaka i drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam wszystkich!! To jest trup!! Auto bite z każdej strony i nawet chyba po dachowaniu, rdza jest wszędzie, dokładnie wszystko tam jest skorodowane, łącznie z podłużnicami, silnik trup totalny, dmucha z korka i bagnetu, do tego ma za niskie obroty, wspomaganie czy każda inna elektryka obciąża silnik tak że spadają obroty do 200 obr/min.... Przednia szyba wklejana, oryginalna, ale już się rozwarstwia.Odradzam wszystkim, szkoda jazdy, chyba że chce ja oddać za 2k zł... Temat do zamknięcia, dziękuję wszystkim za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!