Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stukanie przy zjeździe z krawężnika, amortyza


Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie i proszę o pomoc. sytuacja przedstawia się następująco. przy zjeździe z krawęznika przedodem słychać pojedyńczy hałas w postaci "łup" i koniec na tym. dodatkowo przejeżdzając na 2 biegu przez "śpiącego policjanta" czy tam spowalniacze w poprzek drogi też słychać pojedyńcze uderzenie. czy jest to wina zuzytych amortyzatorów? wymienione mam: gumy na drążku stabilizatora, sworznie wahacza, sprężyny, końcówki drążków kierowniczych są ok tak samo tuleje metalowo gumowe na wahaczach. zostają amorki ale jak bylem na teście to facet mówi że są ok, sprawność 70%. zreszta przy hamowaniu przód sie nie wbija, na zakrętach sie trzyma, nawet na tych nierównych bardzo nei ucieka. do całego problemu dochodzi jeszcze sprawa piszczenia gdzies zza koła jadąc po łagodnych nierównośćiach cos sobie piszczy. dzieje sie to także jak naciskam górę amortyzatora. nie jest to pisk metal o metal lecz takie miałczenie.

prosze o jakies podpowiedzi, chociac juz jestem skłonny wymienić amorki.

 

ehhh problem rozwiązany przy okazji zmiany tarcz klocków i łożysk. co sie okazuje kiedyś pękła mi spręzyna, kupiłem nowe jakieś zamienniki i pierwszy zwój od dołu zachodził na dolną podkładkę oporową sprężyny podczas najazdu na spowalniacz i chwilę po zjeździe sprężyna się zwalniała i hukiem. pomogło dospawanie kawałka płaskownika w celu odepchnięcia sprężyny na tyle aby nie ocierała o podkładkę oporową. także zniknęły piski i strzelania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woot?! :shock:

 

Tak mi powiedzial mechanior na stacji diagnostycznej. To jade do sklepa, "sa?", "no sa, 17zł szutka" to o co chodzi? Na allegro tez widzialem, ale teraz nie ma akurat :D

 

Ja tam sie na zawieszeniu nie znam w ogole, ale myslalem ze pan ze stacji i pan ze sklepu sie znaja :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a mozesz mnie poinstruować jak to dokładnie zrobic. Tylko w sumie mam jeszcze popękane tulejki przy wahaczach. także nie wiem czy warto sie samemu paprać skoro i tak musze machanikowi dac zeby mi rozkręcił wahacz. a tak wogóle to ile moze kosztować wymiana tulejek i gum na stabiizatorze z obydwuch stron. bo mi mechanik powiedział ze wsyztsko z częściami ok 300 zł. 2 x 70 za rozkręcenie whacza i 2x20 zł za gumki na stabilizatorze 4x30 zł za 4 tulejki, czy to normalna cena czy wygórowana????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee!

Jedna guma stabilizatora to jakieś 6-9 zł, tuleja stalowo gumowa czy jak kto woli sileblok, ja płaciłem 15 zł/ szt czyli razem za obie strony części będą kosztować około 90 zł.

Mnie jak wymieniali silebloki to wzięli 50 zł za stronę, dodatkowo wymienili gumy stabilizatora z obu stron i sprawdzili zbieżność po robocie.

IMHO ten Twój mechanik coś dużo chce.

 

EDIT: In My Humble Opinion → moim skromnym zdaniem (MSZ)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
pomogło dospawanie kawałka płaskownika w celu odepchnięcia sprężyny

 

HEJ !

 

mam identyczny problem z Twoim, te same objawy!

 

kubek149 mógłbyś mi troszkę bardziej nakreślić sposób wykonania z tym dospawaniem ?

bo wydaje mi się że u mnie sedno tkwi także w sprężynach..

po zakupie auta obie sprężyny były pęknięte ale łupanie było tylko słyszane z jednej strony, po wymianie sprężyn te łupanie nasiliło się i jest obustronne (amortyzatory i wszystkie gumy wykluczył diagnosta) :cry:

 

Z góry dzieki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

wymieniłem tak jak pisałem, do tego raz jeszcze gumy na końcówkach drążka stabilizatora. Powiem tak że przez 2 tyg było ok, potem coraz znow coraz gorzej a teraz po miesiącu jest katastrofa, wszystko mi puka, buczy, itd :-x złom jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!