Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dci 2004r. ukradli mi moja piekna megi buuu


jazlo1

Rekomendowane odpowiedzi

jazlo1 współczucia!!

 

Ja też się zaczynam bać... :-( Dobrze, że renia stoi na parkingu...

 

A tak trochę poza tematem: jakie dołożyć zabezpieczenia, żeby trochę utrudnić kradzież??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja slyszalam, tak jak pisal jazlo1, ze nasze meganki II bardzo latwo niestety ukrasc, glownie dlatego ze sa na karty, nie pytalam o szczegoly ale chyba mamy sie czego bac... dobrze ze moja megi stoi pod domem, za plotem, moze sie uchowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo ukraść, bo podobno gdzieś koło świateł jest awaryjne otwieranie klapy (jak padnie karta), potem wystarczy podpiąć komputer i odjechać.

Chyba do moich rodziców (do Huty) będę przyjeżdżać tramwajem, bo widze, że w Hucie coś dużo reni znika :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krowoderskich zuchów nie bardzo to HUTA...

 

Jeśli chodzi o klapę to myślę że oni sobie otwierają go od środka. Rozkręcałem ten mechanizm od klapy i nie ma tam czegoś takiego. Przynajmniej ja nie widziałem. Jest tylko łącznik do wymiany linki.

 

Tylko kolejne pytanie. Czy wystarczy do tego samo ECU?? Czy też ten 2 gi komp ze środka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Dywizjonu 303 i boh września to nie krowoderskich zuchów ;-)

 

o tym otwieraniu awaryjnym, mówili policjanci, gościowi, któremu w hucie kolesie ukradli renie. Jak to wygląda w praktyce to nie wiem, pisze to co słyszałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy ale i tak współczuję.

Mój brat kupił w zeszłym roku Clio z silnikiem TDCI 1.5 (najsłabszy). Samochód od początku był garażowany, gdyż od razu nie kupiło się AC a poza zamkiem w drzwiach i immobilizera nie było innych zabezpieczeń. Jednak gdy kupił AC to do garażu wrócił samochód rodziców, a Clio wylądowało na parę dni przed blokiem, gdyż brat planował dawać samochód na parking strzeżony jednak czekał aż rozpocznie się nowy miesiąc (taniej). Pod blokiem autko stało 3 dni i trzeciej nocy zostało skradzione. Widać było, że złodzieje przygotowali się i musieli śledzić samochód i wystarczyło zaledwie parę dni aby mogli przygotować się do kradzieży. Niestety policja nic nie zrobiła, ponadto dowiedzieliśmy się, że na naszym osiedlu kradną najwięcej samochodów a policja ma to głęboko w czterech literach i nigdy w nocy nie było ani jednego patrolu. Znajomy, który zna nasz osiedlowy komisariat powiedział nam, iż nasz komisariat jest skorumpowany i można zapomnieć, że coś zrobią.

 

Po kradzieży od razu wiedzieliśmy, że auto zostanie rozebrane i pewnie niedługo trafi na giełdę gdzieś w Polsce. Jeździliśmy z bratem po giełdach ale nic nie znaleźliśmy.

Jednak uważam, że taki proceder można by ukrócić. Po pierwsze kontrole policji na giełdach, po drugie sprzedawca ma udowodnić, że to co sprzedaje pochodzi z legalnego źródła czyli jeżeli sprzedaje np. wtryskiwacze to musi mieć na to papiery. Możliwe, że takie coś spowodowałoby zwiększenie cen ale może zniknęłaby sprzedaż kradzionych części na giełdach. Druga sprawa to kupowanie na giełdach części o niewiadomym pochodzeniu. Jeżeli nie będzie popytu to podaż też zniknie. Poza tym powinno się częściej kontrolować małe warsztaty, których jest pełno.

 

PS

Przywróciłbym też średniowieczne prawo :D. Kradniesz to ucinamy rękę :D lub przynajmniej zwiększyć lata spędzone za kratkami. Za kradzież auta minimum 10 lat. Złodzieje mają w d...e, że uczciwy obywatel musi parę lat pracować na swoje auto więc skoro są tak bezczelni to niech przynajmniej jak ich złapią zapłacą z nawiązką za to co zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk w karcie też nie jest osiągnięciem techniki bezpieczenstwa, nie jest to zamek Yale :cry: . Zastanawiam się czy nie dołożyć dodatkowego wyłącznika zasilającego czytnik karty. Dołożyłoby to specowi dodatkowego czasu który wpłynąłby na na rezygnację z planów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowimy wszyscy o zabezpieczeniach ale na zlodzieja nie ma rady bo jezeli nie odpali naszej megi to mamy jak w banku ze nasz stary komputer nie trafi na swoje miejsce i wtedy taka impreza kosztuje pewnie pare tysiecy zlotych a jak ktos do tego ma mini casco czyli ubezpieczenie od kradziezy i szkody calkowitej to koszt komputera pokrywamy sobie sami,a co do awaryjnego otwierania maski to raczej nie jest dla nich problem bo wkladka zamka jest raczej przecietnej jakosci i byle lamak da sobie z nia rade a wtedy maske otwiera sie normalnie he he

 

[ Dodano: 2007-08-29, 22:38 ]

dobrze ze mam jeszcze swoja perelke ktorej raczej mi nie ukradna!!

 

[ Dodano: 2007-08-29, 22:42 ]

Tunia a Dywizjonu 303 i boh września to nie krowoderskich zuchów ;-)

 

dywizjonu 303 i bohaterow(osiedla) wrzesnia to jest nowa huta a krowoderskich zuchow to ulica ktora znajduje sie w dzielnicy krowodrza

post-2446-1188419868_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpukać w niemalowane ale u mnie pod blokiem od momentu wybudowania bloku i parkingu żadne auto nie zgineło a będzie 21 lat jednak zawsze jak gdzieś zostawiam swoją megi to przychodze z duszą na ramieniu czy stoi jeszcze czy może już karoseria idzie na konserwy...najlepiej złodzieji samochodów bym wieszał w miejscu publicznym bo tragedia jest gdy ktoś kupi auto używke i wyda te pare tysięcy które oszczędzał przez lata i nieposiada AC a auto ginie...poprostu bym wieszał złodzieji państwo by zaoszczędziło na utrzymaniu takiego darmozjada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pajko szacuneczek, kupimy nowa, podaruje ci zdezaczek :D

 

A wy mu tak nie wspolczujcie, bo na swoje wyszedl!

 

Pozdro od kuzyna z Norwegii (strasznie mi halasuje lozysko alternatora, lozysko w tylnym kole, obroty na cieplym silniku to ostatnio 1100, harczy przy odpalaniu - nie wiem, czy wroce o wlasnych silach do Krakowa, tymczasem latam niezlymi bokami po norweskich szutrach :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!