Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dci 2004r. ukradli mi moja piekna megi buuu


jazlo1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

witam szanownych forumowiczów. Niedawno kupiłem Megane i az strach pomyśleć że ktoś mi by nią odjechał. Współczuje wszytskim, którym to sie przydarzyło. <ok>

Zastanawiam się nad jakimiś dodatkowymi zabezpieczeniami typu blokada skrzyni biegów, blokada pedałów a nawet GPS? Trzeba walczyć jakoś z tą zarazą.

Jak zabezpieczacie swoje autka?

A może bomba? Rozerwałoby sukin..a przy próbie włamania :mrgreen:

[ Dodano: 2009-08-17, 13:17 ]

A co myslicie o takim rozwiązaniu?

Kupić jakiś telefon na karte z bardzo solidną baterią , ukryć go porządnie w aucie i korzystać z mobile phone tracking. Nigdy nie korzystałem z takiej funkcji, ale z tego co wiem można w każdej chwili sprawdzić lokalizację telefonu, a tym samym samochodu.

Pomysł spontan, zapewne Ameryki nie odkryłem ale wydaje mi sie trafiony.

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska co wy tu wypisujecie, chcecie abym się zestresował? Megi stoi sobie pod blokiem, nie ma żadnych dodatkowych zabezpieczeń ot tak jak ją francuz jakiś stworzył. A wy tu piszecie że w Gdańsku 5 wyszło 1 nocy. Na moim osiedlu odjechało od roku jakieś 8-10 aut ale przeważnie japończyki i niemce. A piszecie że france też biorą? JAkiś patent na dodatkowe zabezpieczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączę w bólu z wszystkimi poszkodowanymi...

Mi też niespełna dwa tygodnie temu skradziono pod Poznaniem Meg II 1.9 dci F9Q ;(

Ale już teraz wiem że kupie dokładnie taki sam <ok>

 

23markus

GPS to fajny pomysł tylko że weź pod uwagę że zagłuszenie GPSa umie wykonać już przedszkolak, więc dla złodziejia to żaden problem. Chociaż ja ze swojej strony nie sądzę żeby zagłuszali sygnał cały czas, tylko co z tego skoro postawią go w jakimś garażu :mrgreen:

 

Z drugiej strony zastanawiam się czy więcej zabezpieczeń nie skończy się tym samym co stało się mojemu znajomemu. Jemu próbowano skraść Forda Transita T4 w tedy to była nówka cewka. On sobie sam zrobi parę fajnych rzeczy zabezpieczających. Problem był taki że faktycznie nie udało się odjechać autem, ale rano kumpel zastał auto z rozprutą deską rozdzielczą bo komuś zależało na tym aucie.....szkoda tylko że ubezpieczenie nie chciało pokryć pełnej naprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to zamontować kierownicę z nabą jak w wyścigówkach - aby kierownice można było ściągnąć! Pstryki kiery nie ma:D Bodajże w Jasiu fasoli był taki motyw. No i kto odjedzie autem bez kierownicy?<ok>

A megi żal..a myślałem, że Renault'ów nie kradną;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pomyśleć o jakimś własnym zabezpieczeniu ukrytym w odpowiednim miejscu.

Dobrym patentem jest zamiana na łączówkach do komputera i w komputerze polaryzacji zasilania. Inaczej - plusa z minusem tak, aby miedzy sobą były zgodne oczywiście.

Wtedy jak przyjdzie złodziejaszek i podłączy swój komputer to przy próbie odpalenia auta sfajszy sterownik, który podłączył, a w aucie wywali bezpiecznik. Po takiej akcji gość sobie odpuści no chyba, że ma w kieszeni lawetę lub zabierze autko na plecy :)

Taki sam patent można zrobić przy czytniku.

To jedne z prostszych zabezpieczeń, ale bardzo skutecznych.

A jeśli chodzi o lawetę to stawiać auto tak, aby uniemożliwić podjechania lawetą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

ile takie coś może kosztować u mechanika? Bo chce cos takiego założyc :) Zrobi mi to mechanik czy raczej elektryka szukac?

 

Szybko z tą amnezją. Regulamin forum należy przeczytać a nie tylko zaakceptować. Proszę dokładnie doczytać o zasadach pisowni i cytowania postów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie was tak posłuchać czasami (no poczytać co piszecie)

złodziej jak będzie chciał to i tak ukradnie... jak nie da rady w nocy to jak wsiądziesz do auta to cię wyciągnie i odjedzie... w megi 2 jest łatwo auto zwinać bo jest karta i podłącza się laptopem i odjeżdża... to jak w VW TDI - kiedyś mi pokazywał kolega policjant co za patent jest, w któryś bezpiecznik wkładają tak bezpiecznik z układem i auto odpala... więc najlepszym zabezpieczeniem auta jest AutoCasco albo wspomniana bomba - gorzej tylko jak odpali w czasie jazdy...

 

Szkoda jednak autek ale co zrobić mi ukradli 2 auta i nic na to nie poradzę... dobrze że było AC więc mniejsza strata kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam odczucie że sezon na vw odchodzi ,a idzie na nasze Renatki ,no i chyba na dci, ale czy my z dti jestesmy bezpieczni wątpię, ale posłucham rady kumpla który zamontował sobie ukrytą gdzieś w aucie kartę telefoniczną z funkcją GDZIE JESTEŚ,chyba ma nr na kartę ale nie jestem pewien nie wnikałem w szczególy a teraz siedzi w Angli i kontakt żaden .Może któryś z was ma coś takiego . Pozdrawiam i życzę długich lat z przyjemnej jazdy własnym samochodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!