Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 dci 2004r. ukradli mi moja piekna megi buuu


jazlo1

Rekomendowane odpowiedzi

który zamontował sobie ukrytą gdzieś w aucie kartę telefoniczną z funkcją GDZIE JESTES

Tak to jest pewien sposób, ale bardziej na szukanie samochodu już po kradzieży.

Wystarczy zostawić w aucie ukryty włączony telefon komórkowy z włączoną usługą GDZIE JESTEŚ - nazwa usługi w zależności od operatora.

Po wysłaniu odpowiedniego sms-a ze swojego telefonu do telefonu w aucie operator podaje Ci współrzędne geograficzne, ulicę, miasto lub gminę gdzie znajduje się telefon o który zapytałeś. współrzędne geograficzne możesz wpisać do nawigacji lub do http://maps.google.com

Wadą tego sposobu jest:

1. Niedokładność - w miastach promień 50-100m, poza miastem 300-500m.

2. Usługa nie działa gdy telefon jest wyłączony.

3. Usługa nie działa poza granicami naszego państwa.

4. Profesjonaliści posiadają detektory GSM i mogą szybko zlokalizować telefon w aucie.

 

Czy nie lepszym zabezpieczeniem byłby cichy alarm z powiadomieniem radiowym ?

Są też powiadomienia GSM np. po otwarciu drzwi lub klapy w aucie dostajesz smsa.

Należy też pamiętać, że taki telefon GSM czy powiadomienie GSM to koszt około 150-200zł rocznie zależnie od operatora GSM.

Ps.Posiadaczom DCI polecam zmianę znaczka na bocznej listwie na 1,4 16V lub 1,6 16V lub jak kto woli. Są też inne :) np. 2,0T ; V6 3,0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witman - spoko tylko co z tego że jest ten telefon w aucie? Będziesz siedział i ciągle wysyłał smsy? Mamy takie urządzenie w pracy, lokalizator z powiadomieniem. problem polega na tym,że określa mu się strefę poruszania i powiadomi kiedy zadziała alarm lub auto opóści strefę. Ostatnio po wyjechaniu autem powiadomił o opuszczeniu strefy ale był już 20 km od firmy i dokładność była uzależniona od szerokości geograficzej w stopniach i minutach a to przy szkukaniu auta nie jest bardzo dokładne. Druga kwestia to jak by znalazł swoje auto pocięte na kawałki to chyba bym się załamał. W kradzieży mam wrażenie chodzi o czas. Dlatego im więcej mechanicznych i widocznych zabezpieczeń tym lepiej( blokada skrzyni,odcięcie zapłonu własnej produkcji itp ) jest szansa że złodziej wybierze łatwiejszy łup,bo trochę Renault jeździ i może ten mój będzie zbyt trudnym orzechem do zgryzienia?

 

[ Dodano: 2009-09-20, 00:20 ]

A jeżeli chodzi o naklejki na drzwi to Panie i Panowie złodzieje też mają rozum i zaglądają przez szybę - patrzą na obrotomierz i widzą czy to benzyna czy diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o naklejki na drzwi to Panie i Panowie złodzieje też mają rozum i zaglądają przez szybę - patrzą na obrotomierz i widzą czy to benzyna czy diesel.
tylko w megi przed liftem obrotomierze są takie same :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mi swego czasu ukradli spod bloku rocznego Fiata. Wiem więc jaki to szok. Co do zabezpieczeń to wtedy jak straciłem Uniaka gliniarz stwierdził że najlepszym zabezpieczeniem jakie zna jest blokada na pedały bulock - z tego co mówił faktycznie ciężka do otwarcia. Moje Uno miało immo oraz blokadę na skrzynie - podobno to najgorszy chlam - trzeba wiedzieć gdzie uderzyć i wszystko się rozsypuje - wyciąga się blokadę i odjeżdża.

pozdrawiam,

Tomek

 

Zasady pisowni postów się kłaniają o których mowa w regulaminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!