Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny odgłos przy odpalaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

Mam następujący problem ze scenikiem II, otóż przy porannym odpalaniu na jakieś 1 sek. słychać dziwny odgłos taki jak kiedyś w polonezach lub dużych fiatach jakby stukanie klawiatury , zaworów, pojazd gaśnie i dopiero za drugim razem odpala już bez problemu, jest to tylko wtedy gdy odpalam samochód po dłuższym postoju. Gdy auto odpalam raz za razem np. podczas jazy po mieści, to odpala bez problemu.

Zastanawiam się czy to nie jakiś zawór dostarczający podciśnienie oleju lub tak jak kolega mi mówił że może to być przypchana odma, proszę o pomoc. p.s. mechanik o raczej słabej reputacji próbował mnie naciągnąć na wymianę uszczelniaczy zaworów za 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytowanie

 

 

Tak jest metaliczny zgrzyt i to będzie na pewno to.

jestem tylko wściekły bo kupiłem autko pół roku temu i wymieniałem kompletny rozrząd (mam nadzieje że tak zrobił mechanik) u mechanika, a on nic mi nie wspominał o tym ustrojstwie i teraz jestem ciekaw czy można wymienić samo to koło czy wszystko łącznie znowu z pompą i kompletnym rozrządem, proszę o pomoc bo nie chcę być zrobiony w balona.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tego co wiem to i tak trzeba wszystko zwalić, a jak zdejmiesz pasek rozrządu to zakłada się nowy. Wg mnie do wymiany będzie tylko pasek bo resztę wymieniałeś no i KZFR - współczuje, bo trochę kasy pójdzie. Jak chcesz to poczytaj o tym, jest tutaj pełno wątków na ten temat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!