Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpie silnikiem na biegu jałowym


triplex130

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moje autko na biegu jałowym się strasznie trzęsie. Po lekkim dodaniu gazu wszystko jest już jak trzeba. Obroty na biegu jałowym mam w okolicy 750 a 950 (w zależności od humoru auta danego dnia). Po podniesieniu maski nie widać tego aż tak bardzo po silniku,ale w kabinie czuć wibracje, dodatkowo dosć mocno drga lewarek zmiany biegów (na światłach jak go chwycę,to wyglądam jak bym dostał ataku epilepsji )

 

Jeden z forumowiczów stwierdził że może to być niedowład jednego z wtyrskiwaczy. ale jak to ustalić bez użycia specjalistycznego sprzętu?

...ewentualnie inne przyczyny tych wibracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Poduszki przed chwila sprawdził mechanik (wszystkie są ok).

co do egr-u... co to jest? ,gdzie to jest>? (najlepiej pokazać na zdjeciu)

Dodatkowo zauważyłem ze mam strasznie mało mocy przy ruszaniu,a gdy obroty wejdą tak na 1100 to nagle zaczyna jechać jak należy.

Panowie nadal nie wiem jak wykluczyć uszkodzony wtryskiwacz (a już z kilku źródeł słyszałem ze to może być przyczyna szarpania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski trzeba sprawdzić. Mechaniczne, zrobi każdy fachowiec od diesli. U mnie były OK dlatego szukałem dalej. Aż w końcu trafiłem na fachowca, który sprawdził EGR-a. Wystarczyło odłączyć kostkę i auto chodzi OK. EGR nie jest potrzebny do niczego (ekologia - poprawia spaliny). W zwykłym dieslu bez turbiny silnik pracuje bez EGR-a. W dci bez EGR-a silnik nie odpali. Nie wiem jak w dti, ale odłącz kostkę na pracującym silniku i zobaczysz. U mnie w momencie odłączenia przestał szarpać, było to wyraźnie wyczuwalne - jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dci bez EGR-a silnik nie odpali

Bzdura. Zaleca się odłączanie EGR'a w celach testów czy działa prawidłowo. Może jakieś silniki dci nie odpalają bez EGR, ale większość odpala bez niego i często nawet nie sygnalizuje błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te same objawy - trzęsienie budą na postoju. Regeneracja wtryskiwacza załatwiła problem. Koszt 150 (demontaż - montaż) + 150 (regeneracja). Sprawdzaj po kolei - na I idzie najwięcej ropy więc jest najbardziej narażony na kiepskie paliwo. U mnie tak faktycznie było. Sądząc po objawach masz to samo. Pzdr.

Edytowane przez mbart79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik naprawił^^

 

Okazało się że pierwszy wtryskiwacz podaje odpowiednia ilosć paliwa dopiero na wyższych obrotach.

Ma może któryś z kolegów zdjęcie silnika,w którym widać jak idą te wszystkie wężyki od podciśnienia? bo ja mam coś tam pomieszane?

(wiem... można poszukać zdjęcia na google,ale skąd pewność ze nie ma tam przeróbek?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mój Scenic wykazuje pewne symptomy...

Przy ruszaniu z jedynki jest ok, problemów z odpalaniem nie ma. Czasem kiedy toczę się np. do świateł, zakrętu na osiedlu, wykonam manewr i auto sunie ok 20km/h to wrzucam dwójkę i chcę jechać dalej, po czym autem szarpie, nie gaśnie ale drgania są spore. Czy to poduszka silnika czy ewentualnie coś innego? Jakiś czas temu zmieniałem tuleje prawej półosi, może to półoś źle pracuje bo już na wykończeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!