Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


Rekomendowane odpowiedzi

Co tu ma średnia prędkość do rzeczy

To wynika z praw fizyki i wykresu E=mc2. Powyżej pewnej prędkości czas płynie wolniej.

Biorąc pod uwagę teoretyczną prędkość 30km/h i wzór

fe68d016f6d2205bce5f7a119616185f.png

jasno wynika jaka jest ich żywotność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tylko że te Philips 4 LED maja trwałość na 5 tys. godzin

A rok kalendarzowy ma 365 dni (nie przestępny) czyli 8760 godzin. Choćbym się uparł to nie jestem w stanie przejechać 208,33333333333(3) dób w roku tylko na dziennych. Jeżdżąc codziennie po mieście ok. 60-100 km. ( mój przebieg 24000 km. rocznie jaki mi ostatnio wychodzi daje 65 km. dziennie) to załóżmy spędzam w samochodzie jakieś 2-3 godziny dziennie (wg komputera u mnie w samochodzie prędkość przeciętna to ok. 33-35 km/h i w czasie już uwzględniam zwykle korki-czyli stoję a światła się świecą) a część z tego przejeżdżam po zmroku na światłach mijania. To powinienem tylko na SdJD przejechać w ciągu roku 730 godzin (przy 2 godzinach włączonego silnika samochodu)... Więc gdzie ta krótka żywotność, tylko 5 tys. godzin? Nawet ona wykazuje mi 6,84 roku użytkowania, więc chyba już w momencie jak te lampy zdechną będzie to problem następnego właściciela o ile nie jeszcze kolejnego albo i złomowiska....

Edytowane przez pizza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihihi :)

oblicz mi kolego pizza ile moje WAŚki już świecą, bo jeżdżę na nich dopiero 2,5 roku, a przebieg roczny mam ok. 21 kkm :lol: prędkość średnią z kompa pokazuje na 33,1 km/h...

lampy świecą jak w dniu zakupu

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko: 1586 godzin? :)

 

Gdyby miały mieć żywotność 5000 godzin, jak te Philipsy, to daje prawie 8 lat - zbieraj kasę, bo za 5,5 roku musisz kupić nowe :lol:

Edytowane przez Jaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem że tak pisze ale to tylko pisze..... Nikt nie zabrania naiwnych z kasy doić... Poza tym, w tamtych jest też zazwyczaj napisane, że to LED pozycyjne/postojowe, a nie dzienne. Jakbyś dokładnie sprawdził co to za homologacja, to znalazłbyś się w lesie... takim dalekowschodnim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a tak ładnie wyglądają .Już sobie robiłem nadzieję.Mnie to właściwie obojętne można założyć Philips 4 led ,zona się uparła,że ładniejsze wbudowane fabryczne bez względu na cenę.pozostaje tylko zakup fabrycznie nowego auta tylko jakby jakoś obecnie kasy brak :notacrook::notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, montuję SD2 w MII

jednak mam problem, w jaki sposób dostać się do wszystkich złączek ?

po zdjęciu tej obudowy dostęp jest bardzo kiepski, mocujecie się w ten sposób czy tą obudową można jakoś ściągnąc (nie chciałem nic urwać).

Fotki wklejamy zgodnie z zaleceniami na forumowy serwer!!!

Wystarcza miniaturki, takie plakaty to sobie nad łóżkiem powieś!!

ZALECAM POPRAWĘ

 

zalecam trochę pościągliwości i odrobinę kultury,

jak będę chciał powiesić cokolwiek nad łóżkiem, to to zrobię, szanownemu moderatorowi nic do tego :notacrook:

Edytowane przez jozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli doprowadziłeś do etapu z drugiej fotki, to teraz odłączasz i wyciągasz akumulator odkręcasz śruby na styku plusowym w tym module i moduł wyciągasz jak szufladę w lewo z tej czarnej obudowy. Będą jeszcze w tym przeszkadzać zaczepy. Jeśli jeszcze coś po drodze przeszkadza musisz także zdemontować. Chyba nawet w tym temacie jest to gdzieś opisane na wcześniejszych stronach. (albo w downloadzie manual)

Patrząc na model auta jaki masz, to i tak masz mniejszy problem jak w wersjach poliftowych gdzie moduł jest odwrócony do góry dnem według tego jak u Ciebie. Ty wyciągasz go częściowo by podłączyć dzienne, w drugiej wersji trzeba całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak:

żadna nowośc! polska firma WAŚ sprzedaje lampy dzienne (Indeks produktu W89) na napięcie 12V-24V, więc i do ciężarówek pasują. kwota podobno 105 PLN/szt. można kupić jedną sztukę.

patrząc na fotkę z aukcji to wśród tego obowiązkowego graciarstwa WAŚ ma tylko lampy. żadnych wyłączników, przełączników, spinek i druciarstwa.

Edytowane przez mrarek
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!