Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.4 8v - nie pali - wtrysk nie podaje paliwa


rustu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może bez zbędnego gadania.

 

1.4 8v nie chce zapalić. Pompa paliwo daje, wtrysk już nie.

 

Cała przepustnica wraz ze wtryskiem podmieniona na inną - zero efektu.

Czujnik położenia wału sprawny.

 

Podejrzewam, że brakuje jakiegoś sygnału, tylko jakiego i gdzie go szukać. Może ktoś zarzuci pomysłem od czego zacząć.

 

Acha i jeszcze jedno: ta czerwona dioda przy zegarach miga bardzo szybko przy próbie odpalenia - jednak zaznaczam - auto jest BEZ immobilajzera !! Co to może znaczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś wdusić czujnik zderzeniowy (jest obok zbiorniczka wyrównawczego) jak nie pomoże to szukać problemu w instalacji elektrycznej. W nich padały sam wtryskiwacz (sam to przerabiałem); ale piszesz, że został on wymieniony więc pozostaje coś z prądami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czujnikiem zderzeniowym też się bawiłem - i nic.

 

Co prawda mam uszkodzony czujnik prędkości pojazdu, ale pamiętam kiedyś, że wtyczka mi sie z niego wypięła i auto zapalało bez problemu, więc to chyba nie tutaj leży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze kolega P_r_z_e_m_o wszysko wskazuje na IMO. W takim przypadku po zdjęciu przewodu zasilającego wtrysk w paliwo i uruchomieniu rozrusznika, powinno być widać jak zostaje podane kilka mililitrów paliwa, a następni pompa zostaje odcięta (przestaje podawać paliwo)mimo ciągłej pracy rozrusznika.

Edytowane przez T.Boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nie wiem czy to aktualne ale ostatnio miałem podobny problem w VW polo którejś tam gen

paliwo dostawał do wtrysku ale już go nie podawał dalej tylko wracało do baku

silnik kręcił normalnie tylko nie chciał zapalić okazało sie ze problem był z czujnikiem hala (czy jak to się pisze) po wymianie całego rozdzielacza zaplonu problem ustąpił wiec i tu może być podobnie :)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6

- kropka i przecinek nie działa na klawiaturze? Czy może ktoś Ci je zwinął? VW umiałeś napisać dużymi literami, ale zdań to już się nie chciało od nich rozpoczynać?

 

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!