Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprzedaż Megane I phI na części...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kupiłem renault megane w "okazyjnej" cenie 2700zł. jak się potem okazało, podwozie jest w stanie tragicznym, praktycznie nie do zrobienia. Z tego co wiem, nie ma co za dużo jeździć tym autem, a poza tym i tak następnego przeglądu nie przejdzie. Rozważam sprzedaż auta na części i tu pojawiają się moje pytania:

Jak wygląda prawnie sprzedaż auta na części? Jak wyrejestrować i wogóle jak to załatwić, aby było legalnie?

Jakie części warto sprzedać i czy sprzedaż na części jest wogóle opłacalna?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia dogadania się ze złomem który może ci wystawić papierek do wyrejestrowania auta.

Wg. Polskiego prawa taką rozbiórkę mogą dokonywać tylko wyspecjalizowane warsztaty ale wiadomo jak to jest...

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego JaxDraken powiem Ci jak się to robi. Jedziesz gdzieś na wieś pod sklep, spotykasz jakiegoś żulka który dla flaszki zrobi "wszystko". Spisujesz z nim umowę kupna sprzedaży, że niby sprzedałeś mu auto. Oczywiście sporządzasz jeden egzemplarz dla siebie bo jemu nie potrzebny. Dajesz mu flaszeczkę. On jest zadowolony. A Ty idziesz do urzędu wyrejestrować samochód. Wracasz do domu i przestępujesz do rozbiórki swojego auta a następnie sprzedaży części.

Części jest dużo do każdego samochodu ale jeśli będziesz mieć niskie ceny to sprzedasz w miarę szybko tym bardziej że meganek jeździ dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jax Draken,napisz, ale szczerze,jak nabyłeś w takim stanie technicznym auto,byłeś w innym stanie świadomości,czy ktoś cię namówił-jako super okazję?odpowiedź oczywiście jako przestroga dla innych.Pawelb 5913 ,ubawiłem się przy twojej odpowiedzi,ale ,samo życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej będzie jak żul będzie nieco bardziej kumaty, wytrzeźwieje po wyżej wspomnianej butli i zgłosi kradzież auta ^^

W Polsce my żyjemy, wszystko jest możliwe ^^ A polak... wiadomo, kombinować to potrafi ^^

Chyba, że masz zaufanych żuli do takich interesów ^^

Edytowane przez llat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... ten żul nie dostanie przecież dowodu rejestracyjnego, nawet umowy kupna sprzedaży. Mało tego, pisząc taką umowę on nie musi wiedzieć jaki to samochód a tym bardziej nie zna nr rejestracyjnych. Więc wątpię żeby mógł narobić kłopotów.

Ale dobrze kolega powyżej napisał.... Trzeba takie rzeczy mieć na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaxDraken jest jeszcze druga opcja. Jeśli to auto jest w doskonałym stanie technicznym to kup megankę z dobrą blachą, bez korozji ale z zajechanym silnikiem. Z dwóch samochodów zrobisz jeden w zajebi... tzn w bardzo dobrym stanie i będziesz jeździł kilka lat tym autem. A części które Ci zostaną sprzedasz. Formalnie z tym samochodem co praktycznie nie ma podłogi zrobisz tak jak Ci proponowałem wyżej czyli podpisze Ci żulek umowę i po prostu wyrejestrujesz... a do meganki z dobrą blachą wrzucisz silnik z tego samochodu co już masz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm myślę też nad zamianą na jakiegoś fajnego swifta z 92r. Mam jednego na oku, koleś chce pójść na zamiane aut. Swift stoi za 1600zł. Myślicie, że gość dopłaci z 600zł chociaż do meganki czy będzie upierał się na fifty-fifty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że kupowałeś tę megane. Widzę, że nie jesteś zdecydowany co dalej. Kto wie czy to suzuki nie jest w takim samym stanie. Poza tym czy megane już przerejestrowane ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przerejestrowane i zapłacone OC za pół roku. No fakt nie jestem zdecydowany, nie mam szczęścia do aut i sie za bardzo nie znam;/ teraz zalezy mi już tylko aby dorwać tanie, ekonomiczne auto w stanie który pozwoli mi jeździć bez problemowo przez 3-4 lata i to tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!