Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. ruszyłem w trasę mając nieco powyżej min. poziom płynu chłodniczego. po około 1500 km w ciagu 1 tygodnia na autostradzie zapaliła mi sie kontrolka stop machine. Poczekałem aż ostygnie i dolałem tego co miałem pod ręką czyli wody. Kontrolka zgasła i mogłem dalej jechać. Na stacj benzynowej dolałem płynu chłodniczego ale też znikł. Nie widać żadnych plam pod samochodem. czy to nie będzie przypadkiem uzczelka pod głowicą. Pomocy bo czeka mnie kolejna trasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś olej.?? Bo może być tak że płyn dostał się do oleju. Druga opcja odkręć korek wlewu oleju jeśli na korku od spodu jest takie "masło" tzn, że płyn dostaje się do cylindrów o czy mogą też świadczyć spaliny które będą miały dziwny kolor.

Tak czy inaczej uszczelka pod głowicą do roboty. Ale zacznij od włożenia kartonu pod silnik jak wrócisz z trasy, rano wyciągnij karton i zobacz czy nie ma na nim śladów wycieku. Jeśli nie ma wycieków, karton suchutki to trzeba ściągać głowice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

niekoniecznie to musi być uszczelka pod głowicą, miałem jeszcze niedawno taki sam problem w fabii, też znikał płyn i nie szedł do oleju, odkryłem zupełnie przypadkowo że podczas włączenia się wiatraka chłodnicy płyn lał się ciurkiem z okolicy pompy wody ale tylko po włączeniu wiatraka, mechanik wymienił ten przewód co wychodzi z pompy i już się nie lało, karton położony pod autem może nic nie powiedzieć bo może kapać na kolektor i odparowywać więc najpierw posprawdzaj przewody gumowe, chłodnice czy gdzieś nie cieknie z głowicą zawsze zdążysz ^^ dodam że u mnie pierwszą diagnozą była chłodnica która zapewne niepotrzebnie została wymieniona, bo po zmianie było dalej to samo.

pozdrawiam Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!