Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

mokro w schowkach pod nogami z przodu


miadam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od miesiąca mam Scenica z 2007 r 1,9 dCi i już mam ( chyba ?) problem - w schowkach pod nogami jest mokro , nawet bardzo . Naciskając na wykładzinę widać jakby mydlaną wodę koło palca , zaznaczam , że auto nie było myte w środku. Co może być przyczyną , miał ktoś podobny problem ? Z tyłu jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michal_b_30

Masz może szyberdach? Ja przerabiałem "wodę" na wiosnę. Zatkany miałem wężyk odprowadzający wodę z dachu. Woda zalewała mi całą podłogę od strony pasażera. Woda nie miał ujścia leciała po dachu (podsufitka była sucha), ciężko mi było zlokalizować. Pozdejmowałem plastiki z prawej strony siedzenia pasażera, później podsufitkę - lałem wodę na auto i zlokalizowałem przeciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam ten sam problem, mam wodę w schowkach pod nogami kierowcy i pasażera.

Jeżeli stawiacie na wężyk od klimy to gdzie go mogę zlokalizować. Pewnie to to bo jak było chłodniej (a przecież padało) nie używałem klimy i było sucho, a teraz sporo wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi - "zrobiłem" i odpływ z podszybia i z parownika klimatyzacji. Ani jeden nie był tak do końca zapchany więc chyba nie tu jest bezpośrednia przyczyna moich kłopotów. Poczekam na deszcze - może one są powodem ( a właściwie jakaś nieszczelność w podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to trzeba właśnie sprawdzić odpływy na podszybiu (kupę syfu się tam zbiera, liście etc.) a odpływ z klimy u mnie miał jeszcze zatyczkę (którą wszystkie ASO miały zdejmować przy przeglądach u mnie zapomniały :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zalany schowek od strony kierowcy. Woda lała się ze słupka, prawdopodobnie przytkał się jakiś otwór odpływowy. Ale zauważyłem, że w tym słupku jest jeszcze jeden otwór ale ciut wyżej. Naturalną rzeczą było uszczelnić otwór ten niżej i woda idzie do tego drugiego otworu. Teraz mam sucho.

W słupek wchodzi plastikowy element (biegnie pionowo i zachodzi na próg), który posiada 2 jakby zaczepy. Przez ten dolny otwór od zaczepu ciekło mi, wystarczył silikon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!