Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wygłuszenie drzwi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 3 maty GMS-04 (100x50cm). W drzwi będę wkładał Helixy DB 52.1. Dosyć budżetowo bo tylko po 1,5 maty na drzwi, ale jak je dobrze wykorzystać żeby uzyskać jakiś efekt? kleić na blachę za głośnikiem czy na tą za tapicerką? (mam też trochę filcu max 2 kawałki 40x40, na którym z jednej strony jest folia, także też go wykorzystam)

Edytowane przez ziomek4007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli będę kleił za głośnikiem, a resztą zaklejał otwory (czytałem i słyszałem ze głośnik ma pracować w zamkniętej komorze, dlatego też powinno się zaklejać otwory) myślałem ze będzie więcej odpowiedzi a tu cisza straszna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziomek4007 masz rację aby była komora zamknięta (nigdy jej nie uzyskasz w drzwiach :) ) Nie wiem jakie otwory technologiczne są w Meggi I ale tego się nie zatyka matami tylko jakąś blachą a na to dopiero matę. Ja bym w pierwszej kolejności okleił zewnętrzną blachę drzwi matami a później bym zatykał otwory technologiczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden otwór jest duży gdzie trzeba by dać jakaś blachę lub coś w ten deseń, a na resztę sama mata wystarczy...

Zdjęcia zapożyczone od jednego z użytkowników forum:

p1050094l.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

p1050096j.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez ziomek4007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

można:) tylko ja mam 3 maty 100x50 czyli po półtorej maty na drzwi, także raczej nie wykleję całej blachy za głośnikiem i za tapicerką:)

 

Dodano: 04 wrz 2011 - 12:59

ok drzwi jakoś wygłuszone :P tylko na razie nie mam dystansów i głośnik przykręciłem do tapicerki(kosza z tyłu nie wyciąłem, ale okleiłem go matą, nie wiem czy o dobry pomysł). Między głośnik a tapicerkę przykleiłem też po 2 warstwy maty (wyciąłem po 2 okręgi na stronę) Jest sens kupować dystanse 130mm, przykręcić je do tapicerki i dopiero głośnik? pomoże to w jakimś stopniu?

 

Dodano: 28 wrz 2011 - 13:15

mam jeszcze małe pytanie...przy głośniejszym słuchaniu i trochę większym basie 13 HElix-a już zaczynają trochę pierdzieć...czy to wina niewyrabiającego radia :P (Alpinee CDE-111RM) z tyłu grają trochę wyciszone oryginalne głośniki :P i nie wydają takich dźwięków(sprawdzane oczywiście jak były niewyciszone):

glosnikimeganetyl.jpg

Uploaded with ImageShack.us

(szczerze powiem ze jestem zaskoczony jak grają, a to tylko 13)

Czy wzmacniacz podłączony pod przedni zestaw pomoże? (wyeliminuje to pierdzenie) Mam też możliwość kupienia za stosunkowa małą kasę Apline KTP-445 (przeszukałem internet i zbiera to pozytywne opinie, a poza tym do głośników jakie posiadam powinno w zupełności wystarczyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich głośnikach jak masz to radyjko jeszcze nie wymięka (mam taki sam model).

Pobaw się ustawieniami radia i zastanów się nad zestawem odseparowanym.

Pytanie jeszcze, czy głośniki po prostu już nie mają dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelale ja mam zestaw odseparowany Helixa z przodu (DB 52.1), a z tyłu oryginały i przy głośniejszym słuchaniu Helixy zaczynają trochę pierdzieć a oryginały grają "czysto" dalej. I tu pytanie czy to wina niewyrabiającego radia...a miał ktoś do czynienia z tym Alpine KTP-445 :) do tych helix-ów i oryginałów z tyłu powinno chyba wystarczyć...

Edytowane przez ziomek4007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% radio nie wyrabia. Same radio daje takie zniekształcenia, że nie ma się co dziwić. Kwestia jakie masz ustawienia powłączane, loud, equalizer itd. Ustaw cięcie HPF na 50kHz i wtedy sprawdź. Alpine KTP-445 na pewno poprawi jakość dla tych dark blue, pytania w jakiej cenie możesz go mieć :) bo może znaleźć się coś bardziej fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym cięciem sprawdzę bo już kiedyś kombinowałem trochę, ale tak jakoś wyszło :) za 150zł mogę go już mieć, a do głośników które posiadam wydaje mi się ze w zupełności powinno wystarczyć. Przeszukałem neta wzdłuż i wszerz i zbiera to naprawdę pozytywne opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!