Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane '97 1,4-nie zapala, miga kontrolka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pare dni temu padł mi akumulator,wyciągnąłem ,naładowałem zamontowałem i było OK do dzisiaj.Podczas jazdy zaczęła sie załączać kontrolka diagnostyki elektronicznego systemu sterowania,po chwili zgasła i było dobrze.Dzisiaj rano już nie odpaliła a w/w kontrolka miga.

Z postów dowiedziałem się że może niewyłączać się immobilizer i że trzeba wprowadzić kod ręcznie-jak to zrobić podobno wprowadza się kod pilotem centralnego zamka,ja niestety nie mam centralnego.Co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam.

Odświeżę trochę kotleta.

Mam problem z kontrolką elektronicznego systemu sterowania. Problem jest na tyle poważny, że wystąpił w nie moim aucie.

Wczoraj, w celach diagnostycznych wyjąłem z innej meganki komputer ECU, włożyłem do swojego auta. Okazało się, że mam komputer do wymiany. Komputery wróciły do swoich aut i drugie auto nie odpala. Po przekręceniu zapłonu,kontrolka ECU się świeci, a w momencie gdy powinna zgasnąć, zaczyna migać. Auta nie można uruchomić.

Teraz ciekawostka. Obydwa ECU w moim aucie działają (auto bez problemu się uruchamia), obydwa ECU nie działają w drugim aucie.

Drugi ECU jest bez immobilizera.

Tak więc wykluczam uszkodzenie (na tyle, aby auto nie odpaliło) ECU. Problem jest gdzieś w instalacji, tylko gdzie ?

Bezpieczniki w kabinie sprawdzone, kable masowe sprawdzone.

Najbardziej jest irytujące to, że zmiana ECU, to raptem odpięcie jednej wtyczki. Tam nie ma co zepsuć. A tu wyszło takie coś.

Poradźcie coś, mi się skończyły pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!