Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwny dzwiek


AeReNI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam jeden problem który mnie gryzie. Otóż parę dni temu zakupiłem sobie MEGANE II 2005r. Za każdym razem kiedy jadę autem na nierozgrzanym silniku (czyli nie kręcę go powyżej 2tys. obrotów) (dzieje się to w granicach 1,5 - 2k ) to wydobywa się dziwny dźwięk tak jak by ktoś grzechotkę zakręcił. Kiedy auto się zagrzeje i wskazówka temp. dźwignie się na 1 kreskę to tego dźwięku nie ma, zaczyna później ładnie turbinka chodzić cichutko . O co z tym chodzi ? Bo nie mam zielonego pojęcia.

Edytowane przez AeReNI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może to nie to ale sprawdź koło pasowe alternatora. Ja miałem dziwny dźwięk przy 2000obr nikt nie był w stanie stwierdzić co to aż w końcu odpadło mi koło pasowe. Tuż przed awarią wydawało właśnie podobny grzechoczący dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha. a powiedz mi czy ustawało Ci to, jak Ci się silnik rozgrzał ? :P

 

Dodano: 29 sie 2011 - 14:37

ooo wytłumaczę to tak, może to już jakoś pomoże :) za każdym razem kiedy zamierzam jechać na nierozgrzanym silniku to w granicach (1,5 - 2k)wciskam sprzęgło i właśnie wydobywa się ten dziwny dźwięk ( tak jakby grzechotka ) nie mam pojęcia z jakiego powodu to się robi (wiem tylko że tak nie powinno być). Jak temp. silnika się dźwignie do 1 kreski to już normalnie chodzi :P bardzo proszę o pomoc :P Ps. ( bardzo ciężko mi się tłumaczy takie rzeczy, ponieważ chciałbym podać lokalizację skąd to dochodzi, ale nie potrafię )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mam pojęcia co to. Z tymi dziwnymi dźwiękami z pod maski tak bywa, że nawet mechanicy ręce rozkładają. Tak było w moim przypadku. Każdy mówił żebym sobie nie szukał problemu ale jak mi się w Krakowie koło pasowe urwało to dopiero był problem i wydatki. Pewnie nie pozostaje nic innego jak szukać dobrego mechanika tylko takich ze świecą szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj odebrać moją MEGI z warsztatu :) powiedzieli że to wina wtrysków :/ Powiedzcie mi gdzie najlepiej dać auto do naprawy ? Jakie są koszta regeneracji bądź nowych części ?

 

O jeszcze dzwoniłem do jednego mechanika z piekar i powiedział, że może to być spowodowane jakimś nad ciśnieniem, nie wiem o jakie nad ciśnienie chodzi :P .

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja też mam taki dźwięk przy ok 1,4k obrotów

 

u jednego mechanika też chcieli mnie naciągnąć że to wina wtryskiwaczy, miałem sprawdzane wtryskiwacze i mechanicznie i komputerowo i są ok. Po konsultacji z pracownikiem ASO dowiedziałem się że cytuję: "ten typ tak ma" i że jest to całkowicie normalne. Podobno wiele osób z tym się zgłasza.

 

a to mój post wcześniejszy w tej sprawie:

http://megane.com.pl/topic/29550-trekotanie-silnikaod-1400-obrotowmp3/page__p__235328__hl__1400__fromsearch__1#entry235328

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!