Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wycieraczki przednie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem. Wycieraczki przednie w mojej megane 1,9 dci nie działają poprawnie. Tzn. Jak je wlaczam przelacznikiem przy kierownicy to Wogole nie działają. A jak włącze dmuchawe to chodzą wolno. A i jak np włącze dmuchawe ( wycieraczki chodzą ) i jak włącze przelacznikem przy kierownicy to się zatrzymują i nie chodzą. Muszę wtedy wyłączyć przy kierownicy i po jakimś czasie mogę je włączyć przelacznikiem dmuchawy. Ne pewno nie jest to silniczek bo wymienilem go ( niepotrzebnie ) Miałem już tak rok temu w zimę ale problem sam się rozwiązał. Teraz znowu się pojawil. Proszę o pomoc i z góry dziękuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mi również padły wycieraczki przednie, nie działają w ogóle, tylna działa. Przełącznik jest ok, słychać jak przekaźnik tyka jednak prąd do silnika nie dochodzi bo sprawdzałem, wtyki w skrzynce bezpieczników raczej siedzą prawidłowo na swoim miejscu, bezpieczniki też ok, jakieś pomysły??

pozdrawiam

 

Dodano: 31 sie 2011 - 14:11

no i udało się zlokalizować usterkę, przekaźnik był luźny, pozdro

Edytowane przez janiol860
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Edii44 napisz jak naprawiłeś usterkę, mam ten sam problem.

 

włączając dmuchawę pracują tylko wycieraczki

Nawiew w Megane 1998 1,9dt prawie wcale nie działa, a zwiększając prędkość nawiewu 12345, włączają się wycieraczki i pracują coraz szybciej. Dziś właśnie odkryłem że jak siłą zatrzymam działanie wycieraczek wtedy nawiew zaczyna poprawnie pracować.

Złącza na ucebiku wszystkie OK., Bezpieczniki wszystkie OK.

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

a jest gdzieś na forum manual jak rozebrać manetkę?

 

Dodano: 19 lut 2012 - 22:53

dobrałem się w końcu do manetki przeczyściłem ją ale to nic nie dało

tylko w ostatnim położeniu (dolnym) słychać jak przekaźnik cyka ale wycieraczki przednie nie ruszają (spryski i tylna wycieraczka działa ok), z tego co czytam na forum to są dwie możliwości albo przekaźnik w UCH albo bezpieczniki za akumulatorem (ale kierunki działają) jutro sprawdzę te bezpieczniki(szkoda że są za aku i trzeba go wytargać ;) ). Poza tym nie mam podświetlenia panelu nawiewów i licznika ale to już nie ten temat

 

Dodano: 20 lut 2012 - 23:19

bezpieczniki za aku dobre więc zostaje UCH ;) oby tylko nie był do wymiany :l:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś czy dochodzi napięcie na silniczek czy silniczek w ogóle działa podłączony na krótko :l:

Zauważyłem, że zabierasz się za niektóre sprawy od d..y strony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie nie dochodzi skoro słychać przekaźnik w ostatnim dolnym położeniu, a wycieraczki nie ruszają. Sam silnik wycieraczek działa. Byłem u elektryka i najbliższy wolny termin to przyszły tydzień :l:

 

Dodano: 22 lut 2012 - 19:40

skąd wziąć przekaźnik wycieraczek (wiem ze jest pod czarną obudową w skrzynce bezpieczników bo jak przełączam to trzymając srznkę czuje ze tam przeskakuje)

Edytowane przez pasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!