Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jeden raz można dodać gaz na każdym biegu


sokolik1999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Mój problem polega na tym iż,w aucie w czasie jazdy po zagrzaniu się silnika można tylko raz dodać gaz po puszczeniu pedału gazu i chęci powtórnego wciśnięcia pedału gazu niema żadnej reakcji ze strony silnika tak jakby został odcięty dopływ paliwa.Wystarczy zmienić na inny bieg lub wcisnąć pedał sprzęgła aby silnik mógł wejść na wolne obroty i można znowu jeden raz wcisnąć gaz.Mam nadzieje ze lepiej to teraz opisałem.Z autem byłem u mechanika wymienił czujnik temperatury bo niby tak mu pokazał komputer,ale nic to nie pomogło.Powiedział że najprawdopodobniej jest zepsuty sam komputer bo niby raz działa a raz nie,proszę o pomoc lub wskazówki.Autko to meganka 1.4 z 1997r 8zaworowa z instalacja gazową.

Edytowane przez sokolik1999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie przepustnicą jest mechaniczne czy elektryczne? W pierwszym przypadku sprawdził bym potencjometr położenia przepustnicy, w drugim moduł sterujący położeniem przepustnicy, nie chodzi tu o silniczek krokowy, bo on odpowiedzialny jest za obroty biegu jałowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to raczej elektryczny jeśli mogę prosić o jakąś wskazówkę jak to sprawdzić i gdzie pozdrawiam i dziekuję

 

Dodano: 29 sie 2011 - 20:38

reakcja jest taka tak jakby wcale nie było pedału gazu wciskasz i niema reakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz doczytałem

Autko to meganka 1.4 z 1997r 8zaworowa

Nie jest to zgodne z tagiem modelu powinno być PhI a nie PhII, zmieniam go, żeby nie wprowadzać w błąd.

Moim zdaniem jak nie podłączysz go pod CLIP-a. Upatruję tu problem w sterowaniu wtryskiem, możliwe, że przypuszczenia mechanika są słuszne, uszkodzony ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie będzie to problem z ECU bo na gazie jest to samo a gaz nie korzysta z ECU benzyny. Szukałbym problemu w sterowaniu linką gazu .Czy na postoju możesz dodawać gazu i puszczać i za każdym razem działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na postoju mogę dodawać gazu i niema problemów nic się nie dzieje

 

Dodano: 31 sie 2011 - 21:46

mechanik się poddał został mi jeszcze ewentualnie jakiś elektryk żeby sprawdził kable czy tam gdzieś coś jest nie tak.mechanik wymienił wszystkie czujniki i niema zmian na benzynie bez zmian na gazie jeżdzi nawet w miarę ale czasami gaśnie na wolnych obrotach niemam pomyslu jak narazie co może być usterka jak narazie byłem fanem marki reni ale zaczynam się złościć pomału pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego, mamy ten sam problem, którego nikt nie jest wstanie rozwiązać ale na szczęście wiem jak załagodzić problem, zawsze gdy auto przestaje mi "iść" na lpg/pb to gaszę go, ustawiam na tej centralce od gazu na "2" czyli odpalanie na benz po 2tys obr przełącza się na gaz i tak zostawiam go na jakiś czas aby sobie pochodził na wolnych obrotach. Oczywiście nie dotykając pedału gazu, zapala na benz i tak ma chodzić, nie wiem co to zmienia ale po 3-5 minutach takiej pracy wszystko wraca do normy i na tydzień,dwa jest spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!