Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Hertz Dsk 130 czy Helix DB bez wzmacniacza?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam radio Alpine 4x45w (nie pamiętam modelu) w Megance po Lifcie z 99r. Chciałbym na przód założyć hertze dsk 130.

Po 1.: Czy bez wzmacniacza będzie chociaż ciut różnicy między seryjnymi a dsk 130?.

Po 2.: Czy głośniki wejdą na głębokość?. Czytałem że może być z tym problem w megankach, tymczasem facet który proponuje mi również ich montaż (musiccar) zapewnia że bez wycinania bez problemu wejdą.

 

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam!.

 

Dodano: 02 wrz 2011 - 21:21

Chyba żeby wziąć helix dark blue?

Edytowane przez Szymszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod samo radio to ponoć bardziej Helixy. Niedawno zamontowałem u siebie 52.1 na wygłuszonych (budżetowo) drzwiach, będą grały pod Alpine CDE 101RM. Nie sprawdzałem jak to gra bo czekam za ramką z ASO... :)

Edytowane przez ziomek4007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wezmę Helixy i wygłuszę drzwi, albo oddam do serwisu do wygłuszenia, chyba że będzie to bardzo drogie. Mam nadzieję że rzeczywiście nic nie będę musiał przycinać i wejdą na głębokość. W takim razie dzięki i pozdrawiam!.

Ps.: Co do radia mam ALPINE CDE-9846R. Mam nadzieję że to radio da radę tym helixom. I czy ewentualnie gdybym nie zrobił tego wygłuszenia, pod samym radiem będa chociaż trochę lepiej grały niż te seryjne głośniki?.

Edytowane przez Szymszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęgolić czyli dudnić?;p. Mi chodzi o to, czy chociaż trochę lepiej zagrają niż seryjne, w końcu seryjne też są zamontowane bez wygłuszenia. Wygłuszę drzwi, jak tylko znajde na to pieniądze, bo dla mnie to za trudne :).

Edytowane przez Szymszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zarówno te Hertze jak i tą Alpinke. Gra to miodnie nawet bez wygłuszania drzwi. Z tyłu jeszcze mam oryginalne i kiedyś nawet zastanawiałem się czy grają :)

Co do różnic to jest ogromna, przepaść. Usłyszy nawet głuchy.

Co do montażu to nie wiem jak w Megane I, ale w moim Scenic II musiałem podgrzać palnikiem gazowym te daszki w drzwiach. Dopiero wtedy weszły.

Być może można osiągnąć jeszcze coś lepiej poprzez wygłuszenie, usztywnienie drzwi ale mnie to w pełni satysfakcjonuje. Bardzo rzadko się zdarza że jade sam i wtedy dopiero mogę troszkę poszaleć z głosem.

Zdecydowanie polecam ten tandem.

Edytowane przez kipi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!