Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.6 16v Drgania silnika przekładają się na smaochód ...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Problem wygląda następująco. Silnik podczas pracy trzęsie się, drga. Powoduje to że podczas jazdy na karoserii odczuwam drgania, najbardziej wyczuwalne gdy jadę po równej drodze. Wtedy auto cały czas drga i podskakuje jakbym jechał po niedużych koleinach poprzecznych. Po podpięciu pod Clipa wykazało ze dawka paliwa dostarczanego do silnika jest większa niż ta wychodząca którą podaje chyba sonda. Wyglądało to tak że jak wchodziło 146 j to wychodziło 123 j :)

Po komputerowej analizie obstawione zostały cewki.

Jakieś inne pomysły ?

 

Teraz tak.

Świeczki nowe beru kupione po numerze vin.

Poduchy w porządku, łapa od spodu nowa. / na pewno /

Silnik dobrze odpala, nie kopci.

Brak niepokojących objawów dźwiękowych.

Na moje oko trochę bardziej mułowaty się zrobił aczkolwiek to 16v więc ciągnie raczej w górnym zakresie obrotów ...

Czasem podczas jazdy mam wrażenie ze w ułamkach sekundy dosłownie przestaje ciągnąc po czym znów zaczyna ... takie subiektywne odczucie.

 

Czekam na porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w stanie spoczynku, silnikiem też rzuca? Co do cewek, to jednak ja zacząłbym od przewodów, potem cewki i dalej.

Co do poduszek, to już niejednokrotnie widziałem/czytałem, że dopiero po wymianie okazywało się że były uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cewki standard w tym silniku jak masz sagemy to na pewno któraś padła ja w ciągu 8 miesięcy wymieniłem sąsiadowi wszystkie. Jak jest zimny to odpal na chwile wykręć świece i tam gdzie będzie wilgotna świec cewka do wymiany. Można również podłączyć pod komputer i sprawdzić wypadanie zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma chyba z tyłu poduszki w tym samochodzie jest za to chyba łącznik ale i z tym uszkodzeniem nie powinien rzucać

 

Oj, chyba się kolega myli, są trzy poduchy i radze wszystkie wymienić. Po wymianie a przed dokręceniem poduszek dobrze jest odpalić autko ruszyć trochę do przodu, do tyłu i znów do przodu by silnik się dobrze ułożył i dopiero przykręcić właściwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby napewno z tyłu są trzy proszę o konkrety trzech tylnich poduszek ?

 

Nawet mam zdjęcie z wywalonym łacznikiem silnik nie szarpie i nie drga tylko podczas zmiany biegów i przyspieszania wali

20110825040.jpg

Edytowane przez pawelsonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza u góry po lewej, druga u góry po prawej a ta na fotce to trzecia i nie pisz proszę ,że jeśli walnięta to nie trzęsie bo u mnie akurat wymienią ją w poniedziałek a objawami są właśnie drgania nadwozia i luźny lewarek skrzyni biegów.

A kolega już wymienił więc w dyskusje i OT nie ma co się wdawać.

Czasem podczas jazdy mam wrażenie ze w ułamkach sekundy dosłownie przestaje ciągnąc po czym znów zaczyna

A sonda Lambda była sprawdzona ?

Edytowane przez Tomik 1970
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam podobny problem, tylko ze mam menage I 96r - 1.6e silnik. Dzisiaj auto dobrze sie sprawowalo, wszystko bylo wporzadku, a gdy sie zatrzymalem na swiatlach, auto zaczelo slabnac i tracic moc(nastapilo to momentalnie w ciagu +- 5sec), w dodatku, auto ma obroty nie przekraczajace 300, oraz co za tym idzie, auto zaczelo sie trząść(spowodowane niskimi obrotami). Gdy dojechalem autem na parking, auto moglo miec okolo 20-30 koni mocy wiec ciezko bylo nim ujechac, w dodatku poczulem intensywny zapach benzyny. Pod autem nie ma zadnych wyciekow. Czy to mozliwe ze pompa paliwowa pada? Auto rownierz ma inny dzwiek silnika. Czy ktos by mi mogl rowniez pomoc?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ty masz diesla dlatego trzęsie`zwłaszcza jak dwumas kończy żywot

U mnie nie ma dwumasy :)

 

edo, bardzo niepokojące jest to ,że tak osłabł a kopci albo jakoś nierówno pracuje ?

Edytowane przez Tomik 1970
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!