Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne wskazania prędkości


wieczorny997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - Mam taki problem, a mianowicie w mojej megane ( 1.9 dti ) - prędkościomierz zatrzymuje się na 60 km/h nie sprawdzałem czy działają kilometry - mogę to ewentualni sprawdzić. Bardzo proszę o poradę - przeglądałem forum ale nie udało mi się znaleźć podobnego problemu. Pozdrawiam Jeszcze jedno pytanie - jak sprawdzić czy w moim aucie jest ABS?? Kupiem go dopiero i właściciel nie wie. Z grz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do abs-kontrolka w liczniku powinna się zapalać i gasnąć po chwili,pod maską masz moduł abs,po lewej stronie ,za lewą lampą,wychodzi z niego wiele przewodów rurkowych,ponadto na półosiach powinny być wtedy wieńce zębate .Co do licznika,być może silniczek wskazówki sie psuje,wypadałoby podmienić zegary .Fotka Abs-u była tu kiedyś na forum .

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby sprawdzić ABS wystarczy rozpędzić się i mocno wcisnąć hamulec. I jak koła zablokują to nie posiadasz ABSu. Ewentualnie spojrzeć na zegary i czy się zapala kontrolka lub podpiąć auto pod komputer.

Ps. Nie ma czegoś takiego jak "disla". Jest natomiast diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie - własnie rozkręciłem licznik i sprawa wyglada następującao - wtyczki przeczysciłem i dalej licznik pokazuje czasami dobrze a czasami wskakuje na 60 i stoi. Jak sie puknię w szybkę to raz wraca i pokazuje dobrze a raz stoi w miejscu. Czyli licznik do wymiany?? Mam takie pytanie mam licznik firmy sagem czy pasuje ten drugi?? czy musze mieć ten sam??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz założyłem i przejechałem jakies 500m było ok - za chwilę wskoczyło na 60 ale delikatne puknięcie w szkiełko i pokazuje znowu prędkość. Wymiana silniczka - tylko czy to sie opłaca ??

bo skąd silniczek wziąść?? i czy normalny elektryk to zrobi?? Mi sie wydaje że gdzies coś nie styka tylko czy to w liczniku czy gdzie w innym miejscu.

Edytowane przez wieczorny997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a jakie problemy są jeśli przerzucę licznik z PH II - pisaliście wcześniej że w dieslu to nie tak hop. mam wersje bez abs i bez kompa. Licznik firmy sagem. Opłaca się zmieniać czy lepiej zostawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!