Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pedał sprzęgła


runio01

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem jest następujący . Pedał sprzęgła dość dziwnie się zachowuje - gdy auto stoi zimne działa ma normalnej wysokości gdy przejadę się zaczyna opadać , aż w końcu opada całkiem następnie gdy pod pompuje się wyprzęga , ale gdzieś w połowie później łapie tuż przy samej podłodze następnie przy zgaszonym silniku można zmieniać biegi a przy uruchomionym już nie . czy to wina wyprzęgnika , czy może pompy sprzęgła ? płynu nie ubywa w zbiorniczku , nie ma żadnych wycieków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się rozszczelnił pneumatyczny wysprzęglik. Stało sie to nagle pod dystrybutorem na stacji benzynowej. Wkurzony "na gorąco" zadzwoniłem po kumpla i mnie sholował pod warsztat. Potem poczytałem, że płyn jest brany ze zbiorniczka płynu hamulcowego. Więc mogłem dolać i jakoś bym normalnie dojechał zamiast holu. Ale sprawdzałem płyn w zbiorniczku i był! Więc pomyślałem, że gdzieś musi być inny zbiorniczek. Więc zadzwoniłem po kumpla. Po powrocie do domu i zajrzeniu do dialogsysa okazało się, że płyn do sprzęgła też jest brany ze zbiorniczka płynu hamulcowego, ale podłączenie wężyka jest wyżej niz do hamulców. I dlatego ja widziałem, że płyn był, ale poprzez wyciek poziom płynu w zbiorniczku był już za niski (poniżej podłaczenia rurki od wysprzęglika).

Przy okazji tej roboty (wymiana wysprzęglika) wymienili mi sprzęgło (profilaktycznie bo przebieg był >200tys km). Bo do wymiany wysprzęglika trzeba ściagać skrzynię, więc się zgodziłem za jedne pieniądze na wymianę sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi oto ,że płyn jest po wyżej " wlotu "do układu od sprzęgła , dokręciłem osłonę pod silnikiem i nie widzę żadnego wycieku płynu na łączeniu skrzyni z silnikiem (wyciągnąłem akumulator obudowę filtr powietrza i poświeciłem latarką i jestem pewien , że płyn jest powyżej ) sprawdziłem cały układ od sprzęgła i nie ma żadnych wycieków a klasycznym objawem awarii wyprzęgnika jest wyciek na połączeniu skrzyni i silnika oraz spadek poziomu w zbiorniczku . A u mnie tego nie ma

 

Dodano: 22 wrz 2011 - 19:04

kolejna uwaga to , że gdy pod pompuję padałem to działa normalnie ale po pewnym czasie płyn cofa się do zbiorniczka ( poziom płynu podnosi się , a pedał opada na podłogę )i zachowuje się tak jak by tracił ciśnienie . odpowietrzyłem . kupiłem nową pompę sprzęgła i nadal jest to samo . pomocy

 

Dodano: 22 wrz 2011 - 19:17

I jeszcze jedna rzecz . Pomiędzy pompką sprzęgła , a wyprzęgnika znajduje się mały ( około 3 cm . średnicy i wysoki około 5 cm ) zbiornik . Z jednej strony podłączony jest do niego przewód elastyczny który wychodzi z pompki , a z drugiej wychodzi metalowy który z kolei dochodzi do skrzyni biegów . do czego służy ten zbiorniczek ? czy nożna gdzieś zdobyć schemat lub opis całego układu sprzęgła ( od zbiornika z płynem do ... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

A ja mam taki problem.Spaliło mi sie sprzęgło.Więc wymieniam sprzęgło razem z wysprzęglikiem.

Problem jest tego typu że nie pasuje wężyk co idzie z siłownika w wyprzęgliku do skrzyni biegów.Ponoć jakis metalowy.

Jest innej średnicy.Nie weim czy to węzyk z pompy ,tak mi mechanik coś mówił.I teraz mi mówił ze bedzie rzeba cos pokombinować z przejściówkami .

Czy ktos miał podoby problem?

Z tego co sie dowiadywałem to jest tylko jeden model wysprżeglika so Scenica II 2003r.,więc czemu nie pasuje ten wężyk.?

Juź kasy poszło na te części a tu jeszcze cos nie pasuje.

Moze ktos sobie jakos z tym poradził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A ja mam taki problem.Spaliło mi sie sprzęgło.Więc wymieniam sprzęgło razem z wysprzęglikiem.

Problem jest tego typu że nie pasuje wężyk co idzie z siłownika w wyprzęgliku do skrzyni biegów.Ponoć jakis metalowy.

Jest innej średnicy.Nie weim czy to węzyk z pompy ,tak mi mechanik coś mówił.I teraz mi mówił ze bedzie rzeba cos pokombinować z przejściówkami .

Czy ktos miał podoby problem?

Z tego co sie dowiadywałem to jest tylko jeden model wysprżeglika so Scenica II 2003r.,więc czemu nie pasuje ten wężyk.?

Juź kasy poszło na te części a tu jeszcze cos nie pasuje.

Moze ktos sobie jakos z tym poradził?

 

Witam.

Zabawiłem sie w detektywa i okazało sie że wysprzęglik który kupiłem nie pasuje.

Tzn przewód który idzie ze skrzyni biegów z pompy sprzęgła ma srednice 12,6cm a ja w wysprzęgliku mam 13,3.

No niby ten wysoprzeglik jest do mojego modelu a jednak sa dwie srednice złącza w wysprzęgliku.

Pozostaje dorobic coś jako przejściówka albo nowy przewód z odpowiednią srednicą.

W ASO za przewód chcą 160zł.

Przedstawiam fotke tego przewodu.Zbiorniczek to chyba pompa sprzęgła.I pytanie czy da sie odpiąc go od pompki sprzęgła i wstawić inny ,taki który ma ta srednice 13,3??

post-26944-0-35880500-1322577040_thumb.jpg

Edytowane przez darkside80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!