Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zawór/przestawiacz zapłonu


triplex130

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio czasami (a z czasem coraz częściej) coś stukało mi w silniku (jak by ktoś młotkiem walił).

Byłem u różnych mechaniorow,wymyślali to wtryski,po połamane pierścienie kompresyjne... ale jeden powiedział ze to taki zaworek na pompie (odłączył nawet wtyczkę i wywołał ten dzwiek).

Moje pytania z tym związane są następujace:

1> Czy gość ma racje?

2> Jeśli ma to kupić oryginał (600 zeta) ,zamiennik (210 zeta) czy używkę?

3> Czy przez ten zaworek silnik na biegu jałowym moze sie lekko trząść? czy moze miec mało mocy (ale tylko przy ruszanio z obrotów jalowych,potem jak sie rozbuja to jest normalna moc)

 

Dodam,że mam pompe lucas,i silnik f8q turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi chyba o elektrozawór kąta wyprzedzenia zapłonu. Kiedyś w moim sceniolu starszym też to wymieniałem na nówkę. Objawy były takie, jakby wtryski lały. Szczególnie przy wracaniu z wysokich do wolnych obrotów, przykładowo dojazd i oczekiwanie na skrzyżowaniu. Występowało w tym czasie nadmierne kopcenie na biało i szarpanie silnikiem. Po wymianie wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest ten element. Czy dokładnie identyczny, to byś musiał po numerkach sprawdzić i porównać ten co masz, z tym z aukcji. Wyglądają na identyczne. Jest z przodu pompy wtryskowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim zaczniesz wydawać kupę kasy zrób pomiar przestawiacz.jpg

 

poza tym zawór jest rozbieralny i naprawialny jak jest sprawny elektrycznie a zabiło go polskie paliwo czyli zapiekł się

 

Dodano: 15 wrz 2011 - 19:14

podobne objawy daje uszkodzony czujnik wzniosu iglicy we wtrysku sterującym lub czujnik położona wału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholerna praca,za puźno ja kończe;/ Ale koniec of topu i do rzeczy...

 

Kupiłem ten zaworek z allegro (DHL rządzi , dostałem dziś...)

Po wymianie silnik już nie tłucze

Niestety nadal się trzęsie na wolnych obrotach,nadal brak mocy przy ruszaniu z miejsca.

Rozumie ze teraz ukłon w kierunku wtrysku sterującego?

 

pawelsonx dzięki za podpowiedź obrazkowa,jutro rano to sprawdzę...

 

Dodano: 20 wrz 2011 - 21:30

Pomiar wykazał 108,6 Ω. Co dalej? NIewiem czy zostawić jak człowiek auto u mechanika czy probować dalej dłubać coś po swojemu. Silnik nadal się trzęsie, może kąt wtrysku jest do regulacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!