Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i megane I phII OPONY ZIMOWE


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przetestowałem Goodyeary UG 7+ w warunkach zimowych i muszę powiedzieć że jest naprawdę nieźle, trakcja i zachowanie na śniegu bardzo dobre i przewidywalne. Z błotem pośniegowym radzą sobie dobrze i również przewidywalnie. Generalnie mogę z czystym sumieniem polecić, chociaż to dopiero pierwsze wrażenia i tak na prawdę więcej można będzie powiedzieć po całym sezonie zimowym, oraz po tym jak się będą zachowywały wraz ze zużywaniem się bieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! To mój pierwszy post więc prosze o wyrozumiałość. :)

Czas na zakup zimówek.

Od niecałych dwóch lat jeżdżę na letnich.(cała zima zeszłoroczna).

Teraz nadszedł czas zakupić opony sezonowe.

I mam pytanko. Posiadam letnie firestone 185/65R15.

Mam zamiar kupić firestone winterhawk 2 185/65R15 albo 195/60R15.

I teraz chciałbym się was zapytać co wy sadzicie o tej oponie i czy warto zmieniać rozmiar "obuwia" naszego francuza.:)

I czy nie bedzie nigdzie obcierać, bo zależy mi bardziej na szerokości niz na wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam winterhawki tyle ze 175/70 r13, nie ma problemu z podjazdami pod oblodzone górki (przed szkolą mam taką) w porównaniu z poprzednimi hankookami przyczepność jest lepsza jednak są trochę głośne od 110~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

185/65R15 albo 195/60R15.

I teraz chciałbym się was zapytać ........ czy warto zmieniać rozmiar "obuwia" naszego francuza.:-)

Witam nie jestem expertem ale szersza opona na zimę??? Nie, odradzam.

Jakiś czas temu większość wulkanizatorów zalecała opony węższe o 2 rozmiary od letnich.

 

[ Dodano: 2010-12-14, 10:13 ]

Witam: Po kilku testach jestem zadowolony że kupiłem jednak opony z profilem oryginalnym, DUNLOP SP Winter Response 185/60/15.

Podczas jazdy na śniegu i na breji pośniegowej, zauważyłem że to co wpadnie w błotnik przymarza i po jakimś czasie całkowicie wypełnia nadkole. Efekt jest taki że podczas jazdy na wprost jest ok ale przy hamowaniu auto lekko się ugina i już czuć /słychać tarcie opony o zlodowaciała bryle w nadkolu ale najgorzej jest przy skręcie, ciężko się skręca bo koło jest troszkę blokowane przez zlodowaciałą bryłę w nadkolu i towarzyszy temu niemiłosierny hałas szlifowania tego co tam jest przez oponę.

Jadąc na dłuższej trasie sugeruję co jakiś czas zatrzymać się i oczyścić nadkola żeby nie było zdziwienia przy skręcie, niezbyt fajna sprawa :-x .

Przy profilu większym było by mniej miejsca o około 2 cm więc tarcie było by jeszcze większe.

Piszę to jako ostrzeżenie dla innych którzy maja podobny dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Już kupiłem 185/65R15 Raikeny na przód z tyłu jeszcze letnie.

Ktoś mi powiedział,że na zimę powinno się montować weższe opony,gdyż wtedy jest większy nacisk na powierzchnię jezdną i wtedy opona się "wgryza" w śnieg oraz jest lepsze hamowanie. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem dokładnie to samo. Sam mam założone na zimę Uniroyale 185/65/15 a na lato w planach 195/60/15. Co do samych opon to jak za tą cenę dobrze trzymają, tyle że są dosyć głośne przy większych prędkościach, ale to chyba typowe dla zimówek.

Dla mnie większe znaczenie miał stosunek cena/jakość niż głośność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jak na mój gust ( wiedzę ) to troszkę za duże, a nawet jak wejdą to zostanie zbyt mało miejsca między nadkolem a oponą.

Nawet jeśli wejdzie to zimą możesz mieć kłopot ze śniegiem (błotem) które osadzi ci się w nadkolu i będzie blokować oponę zwłaszcza jak będziesz chciał skręcić. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mimo że jeszcze sezon w pełni powoli zastanawiam sie nad kupnem nowych gumek zimowych do Grand Scenica '05 - tym bardziej że w zeszłym roku jak kupowałem na Passikonika w pażdzierniku to juz trzeba było czesto czekac na dostawe, a i ceny poszły w góre bo popyt był nie mały ;/

Wracając do tematu co sądzicie o:

- KLEBER Krisalp HP2 205/60R16 92H

- SAVA Eskimo S3 205/60R16 92H

- BARUM Polaris 3 205/60R16 92H

- Matador MP 59 Nordicca 205/60R16 92H

Dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Bardziej doświadczonych kolegów chciałbym zapytać czy do mojej megi 1.9dti lepiej zakupić opony 175/65 czy takie jakie są zalecenia czyli 185/60?

A jeśli już wybiorę rozmiar to powiedzcie mi na jakich oponach jeździcie? Jakiego producenta?

Chyba jak każdemu zależałoby mi na jak najlepszym stosunku jakość/cena

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej doświadczonych kolegów chciałbym zapytać czy do mojej megi 1.9dti lepiej zakupić opony 175/65 czy takie jakie są zalecenia czyli 185/60?

Przy okazji może ktoś się wypowie, czy 185/65/15 wejdzie do Megi? Mam takie 4 prawie nowe opony i nie wiem czy je zostawić czy sprzedać? Obecne zimówki mam w rozmiarze 175/65/15 i niewiele tam jest już miejsca po bokach, jeździ ktoś może na 185/65/15?

 

 

A jeśli już wybiorę rozmiar to powiedzcie mi na jakich oponach jeździcie? Jakiego producenta?

W jednym aucie mam Goodyear UltraGrip 7+, a w drugim Michelin Alpin A3 i zdecydowanie UG7+ są lepsze,

jeśli kupujesz nowe to weź pod uwagę że w tym sezonie Goodyear zastąpił UG7+ nowym UG8, a Michelin z A3 na A4.

Edytowane przez TomaszM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje kupić orginalny rozmiar, pomimo że to droższa impreza, ale nie trzeba się zastanawiać czy wejdzie czy nie.

 

Jeśłi chodzi o zimówki to ja byłem bardzo zadowolony z sava eskimo s3 - tanie (około 200zł/sztuka) i dobre.

Edytowane przez Maks79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kombi mam 185/65/15 i żadnych problemów. W ogóle żyłem w przekonaniu, że to jest normalny rozmiar dla kombi, a teraz czytam na http://megane.com.pl/topic/10459-i-megane-i-ph-ii-rozmiary-felg-i-opon/ że jednak profil 60 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!