Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i megane I phII OPONY ZIMOWE


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Jako zimówek używam oponek Barum Polaris 2 O rozmiarach 185/65/15 i powiem szczerze ,że za ta kase to nie chce nic więcej.Jedna sztuka kosztuje 175 zł i przyczepność tej opony jest naprawdę dobra - spokojnie ją polecam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomik 1970, prosiaczek231, dokładnie, ale jedyny minus tej opony to to, że na suchym i zwłaszcza na mokrej jezdni jest pieruńsko głośna, szumi.

Poza tym mankamentem jest to naprawdę rasowa opona dobra na śnieg w zaspy itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debicy Frigo 2 175/65/R14

Raczej mają być R15 :mrgreen: nie założysz 14" opony na 15" felgę, chyba, że masz 14" felgi, a nie jak napisałeś 15"

 

wiem ze nie założę opony 14 na felgę 15 chce kupić opony zimowe i do tego felgi stalowe teraz stoi na 15alu więc trochę szkoda ich wystawiać na zimę dzieki za odpowiedz chyba wezmę te Frigo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu kupiłem oponki, niestety nie dostałem tych co chciałem i ostatecznie kuzyn który pracuje w jednym z większych sklepów internetowych polecił mi oponki Bridgestone LM20 185/60R15 XL 88 T. Zrobiłem już na nich ok 1000 km (święta u rodzinki w górach) i jak na razie jestem z nich zadowolony, fakt nie miałem okazji przetestować ich w skrajnych warunkach ale w warunkach jakie ostatnio panowały w górach świętokrzyskich nie zawiodły mnie ani razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

Mam takie pytanko.

Posiadam opony zimowe 185/60 R14 oraz wielosezonowe 175/65 R14

Chciałbym wiedzieć czy jazda z 175/65 z przodu, a 185/60 z tyłu jest bezpieczna?

 

Co radzicie? Pytam bo mam dwie sztuki wielosezonowe (mają dwa lata i 7mm bieżnika) i dwie zimówki z poprzedniego auta (mają trzy sezony i 6mm bieżnika)

Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimówki na tył wielosezonowe na przód to najrozsądniejsze rozwiązanie w tej sytuacji.

Choć sugerowałbym zakup 2 opon zimowych na przednią oś bedzie 2x bezpieczniej niż na wspomnianym wyżej zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzyjcie sobie polska jazdę na tvn turbo;) , dziś było o oponach;) ciekawie podsumowali dlaczego zakłada się na tył lepsze na przód gorsze ale sporo w tym prawdy;)

A morał taki,że w przednionapędowym aucie słabsze opony z przodu powodują gorsze przyśpieszenie, gorsze hamowanie, no i podsterowność,

natomiast dobre z przodu a słabe z tyłu wykluczają 2 pierwsze elementy lecz powodują nadsterowność. A finał taki czym byś chciał przyłożyć w drzewo, bądź inny samochód - taki jest sens zakładania lepszych opon na tył<ok>

 

Warto obejrzeć :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojinau, o tym już wielokrotnie pisałem na tym forum gdzieś nawet sa wklejone linki do filmów (amatorskich) na you tube pokazujących jak się zachowuje samochód na słabych oponach z tyłu dodam że każdy może przeprowadzić sobie taki test w warunkach domowych wystarczy model samochodu na kołach i kawałek taśmy ...

- tylna oś

- przednia oś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy może przeprowadzić sobie taki test w warunkach domowych

Ja zrobiłem to w warunkach drogowych :-P, i muszę zrobić malowani i spawanie przedniego zderzaka(tył 5 letnie Matadory), wykręciło mnie na zakręcie o 180 stopni i pojechałem dalej pod prąd <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam!

Ja jeżdżę na letnich oponach MICHELIN ENERGY E3A 185/65 R14 a na zmię skusiłem się na Firestone WINTERHAWK 2 175/70 R14 84 T

Firestone WinterHawk 2 to opona na sezon zimowy segmentu High Performance (HP) przeznaczona dla samochodów osobowych średniej i wyższej klasy o dużych mocach silnika.

Zrobiłem dopiero paręset km ale jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

Jako że lato się bezpowrotnie kończy, przynajmniej za oknem, na dworze zimno i mokro, więc wniosek jeden zima nadchodzi, czas się przygotować kupić buciki dla megank kombi na zimę :)

Czytając cenne rady kolegów zdecydowałem się na rozmiar 185/65/15 (oryginał 185/60/15).

Przeglądając Internet opnie, testy natrafiłem na oponki KuhmoKW23 I-ZEN XW 185/65R15,

(nie wiem czy nie będzie to reklama w razie czego proszę o usunięcia linka)

http://salon-opon.com/index.php?strona=opona&id=15548

Czy może ktoś jeździ na takich oponkach? Jakieś sugestie???

Ewentualnie biorę pod uwagę FULDA Kristall Montero 3 88T za cos kolo 190zł

(ponoć kombi nie lubi tej firmy bo ząbkują opony?????)

lub KLEBER KRISALP HP2 185/65R15 88T za 180zł

a w najgorszym przypadku Barum Polaris za 165zł miałem takowe w Lanosie, ślizgały się w deszczu

(opcja jak będzie mało kaski)

Gdybym był przy kasie zainwestowałbym w oponki GOODYEAR Ultra Grip 7+ 88T za 240z

(drogo troszkę), które wygrywają w większości testów i maja opinie niezawodnych?

Koledzy co doradzicie :) :) :) :) :) Tyle opon , kiedyś było łatwiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawskip,

dzięki za linka, mój wymiar 185/65/15 mają za 216pln więc chyba wystarczy na jakieś dobre 4szt nowych bucików dla renatki :) .

Tylko pozostaje teraz wybrac jakie....

Czy istnieje jakieś uzasadnienie żeby kupić identyczne 4szt??? Bo se tak myśle, że np może 2x GOODYEAR ULTRA GRIP 7+ i np 2x FULDA Kristall Montero 3 przy okazji test które lepsze... Co o tym sądzicie :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!