Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Z tyłu coś bardzo się tłucze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie...

Mam następny problem z moją meganką. Choć mam to auto dopiero 5 miesięcy to mogę powiedzieć że miłość do renaut dużo kosztuje.

Wracając dzisiaj do domu pojawiły się jakieś dziwne stuki z tyłu (chyba zawieszenie). Podjechałem do mechanika na stacje benzynową powiedziałem co się dzieje. Gość dał auto na windę posprawdzał czy gdzieś są luzy i jakieś inne rzeczy i powiedział że trzeba jechać na kanał bo auto musi być obciążone żeby poznać przyczynę. jak auto zjechało na duł zaczął je naciskać i przy większym nacisku przy stojącym aucie było słychać stuki. Wszedł pod auto i kazał mojej skromnej osobie naciskać ale nie znalazł przyczyny. Co gorsza po wizycie w serwisie tyłek mojej meganki zaczął tłuc się jeszcze bardziej (porównał bym to czasami nawet do drutu w rurce który drga). Oczywiście auto jest najgłośniejsze i stuków jest najwięcej jak jadę po drogach o wątpliwej jakości. Ogólnie postawiłem auto i chyba weekend zaplanowany całkowicie inaczej spędzę w domu.

Co to może być? Jakich ewentualnie tematów szukać na forum?

Pozdrawia użytkownik Megane kombi 2003 rok, 100 tys przebieg,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej urwane tłoczysko amortyzatora - w środku górnego kielicha. Taka była przyczyna w mojej megance, normalnie to tego nie widać. Po podniesieniu samochodu (koła odprężone - swobodnie zwisają, przy próbach poruszania amortyzatora na boki widać przemieszczenia względem siebie amortyzatora i kielicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!